„Zahájení sezony sem si nemohl nechat ujít,“ říká starší muž, který jako první prochází turnikety. O tom, že je na plovárně častým návštěvníkem svědčí i to, že ho zná a zdraví i obsluha.

První v bazénu jsou ale dvě zhruba desetileté holky. „Na první dotek byla studená, ale po chvilce už je parádní,“ říká jedna z nich. Jejich oči netrpělivě těkají po tobogánu. I na něm se za par minut spouští voda a tak nic nebrání tomu využít i této atrakce znojemské plovárny.

I když se zaměstnanci snažili loni na koupaliště přilákat různými programy více návštěvníků, nakonec jich přišlo zhruba osmdesát tisíc.Tedy méně než v předešlém roce. Nejvíce lidí na plovárnu loni zamířilo 15. července, kdy možnost koupání ve znojemském letním areálu využilo přes tři tisíce šest set lidí.

Zaměstnancům plovárny se loni podařila snížit celková ztráta zařízení. Její provoz ale musela radnice i tak dotovat částkou přes jeden milion korun. Až do roku 2013 musí také hradit roční splátky za úvěr, který vznikl při budování koupaliště. Činí téměř dvacet milionů korun.

Z mraků nakonec kolem poledne nezapršelo. První návštěvníci tak mohli nerušeně užívat více než čtyřiadvaceti stupňovou vodu v bazénech.