S krátkou Kaššaiovou érou v čele Znojma se teď ale nachýlil i čas jeho poradců. Romana Schindlera vykázalo z radnice hned úterní zasedání městských radních a ani o Martina Procházku už zřejmě vedení města nebude mít zájem.

„Protože pana Schindlera schvalovala jako poradce pana starosty rada města, tak jsme zase v úterý jeho činnost na znojemské radnici ukončili. Smlouva s ním nebyla podle mých informací dohledána. Čili jsme pouze zrušili usnesení o tom, že je pan Schindler oficiálním poradcem starosty. Peníze z města ale nedostával. I to bylo v původním usnesení rady. Pro nás je podstatné, že už nadále nebude působit na radnici,“ řekl mluvčí městské rady Pavel Jajtner.

Podle dalšího radního a zřejmě největšího koaličního kritika bývalého starosty Kaššaie Jiřího Ludvíka měl Schindler na radnici velmi specifické postavení. „Řada úředníků mu posílala k posouzení a přečtení některá rozhodnutí, třeba i co se týkalo výběrových řízení. Jaké tu měl ale konkrétní úkoly, to nevím,“ řekl Ludvík.

Podobně jsou na tom i dva znojemští místostarostové. „Vůbec netuším, co tu dělal, nebyl mi ani představen a nepotkával jsem ho tu moc často,“ sdělil Pavel Balík.

Podle druhého místostarosty a Kaššaiova stranického kolegy Jana Groise radil Schindler starostovi v oblastech, které měl první muž města na starosti. „Šlo tedy o rezorty rozvoje, majetku, výstavby či financí. Fungovalo to tak, že když tu starosta byl a zavolal mu, tak Schindler přijel. Ale rozhodně to nebylo denně, spíše jen občas,“ dodal Grois.

Roman Schindler, někdejší člen ODS, musel v roce 2007 opustit místo náměstka tehdejšího ministra zemědělství Petra Gandaloviče. O dva roky později už ale figuroval jako vedoucí Odboru kanceláře hejtmana Michala Haška. Ten ho tehdy před redaktory MfDnes hájil. „Považuji to za pseudoaféru. Pan Schindler je vedením odboru kanceláře hejtmana pouze pověřen, není jmenován. A já nevidím nic špatného na tom, když člověk dostane druhou šanci,“ uvedl hejtman.

Jméno Romana Schindlera sice figuruje mezi kontakty na jihomoravském krajském úřadě, ale pouze s e-mailovou schránkou. Nemá u sebe jako jiní úředníci napsané číslo kanceláře ani číslo telefonu.

„Pan Roman Schindler na jihomoravském krajském úřadu nepracuje,“ odpověděl na dotaz Znojemského deníku Rovnost mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.