Jako zřejmě jediní vinaři z regionu nechávali ve vinohradech hrozny na budoucí ledové víno Lechovičtí. „Museli jsme je sebrat a poslouží nám nyní na výrobu slámového vína, kterého bude opravdu dostatek," podotkl Roman Staněk z Vinných sklepů Lechovice.

Jak doplnil, kvalita bobulí šla rapidně dolů, i když se vinaři rozhodli pro ledové víno vyčlenit odrůdy, které byly zdravotně zcela v pořádku. „Bylo to červené víno, a to konkrétně Frankovka a Cabernet Sauvignon. Zejména ten by měl být odolný proti plísni, ale vlivem okolním podmínek si všechny hrozny vyžádaly předčasné sklizení z vinic," dodal Staněk s tím, že lidé mohou stále pít minulé ročníky ledových vín a současně se těšit na další.

Příznivci sladkých vín letos neochutnají ledové ani slámové víno z produkce Znovínu Znojmo. "Byl skutečně složitý rok stejně jako loni," poznamenal šéf Znovínu Pavel Vajčner.

Právě jeho firma získala s ledovými víny mnohá ocenění, úspěšný byl ročník 2009 i 2010. Loni se dokonce dvě z nich probojovaly mezi tisícovku nejlepších vín celého světa zanesenou do prestižní publikace 1000 Vins du Monde (1000 vín světa, pozn. red.). Konkrétně Rulandské šedé ročníku 2009 a Tramín červený ročníku 2010. „Ročník 2012 také vyhlíží velmi slibně," podotkl Vajčner. Tehdy sklidili okolo šesti tun hroznů, z kterých připravili asi šest tisíc dvoudecových lahviček ledového vína.

Tato delikatesa se na trh dodává nejčastěji v lahvičkách o objemu zhruba 0.2 litru nebo případně 0.3 litru. A podle odborníků dokonale zraje. Může vydržet v láhvi i několik desítek let. Cena odpovídá náročnosti výroby a za lahvičku tak lidé zaplatí několik stokorun.

Ledové víno mívá obvykle cukernatost kolem čtyřiatřiceti. Vinaři vybrané hrozny sklízí obvykle v lednu nebo únoru, až udeří mrazy.

Sklizeň vína letos ovlivnilo počasí. Vinaři proto nehodnotí letošní sezonu nijak příznivě. „Letos jsou to poměrně smutné zprávy z našich sklepů. První půlrok byl extrémně suchý a když potom v srpnu začalo pršet, měli jsme radost, že přišla vláha. Ale když pršelo víceméně měsíc v tahu, tak nám to nahnalo pořádnou hrůzu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat," připomněl novošaldorfský vinař Marek Špalek.

Doplnil, že tento ročník je smutný z pohledu množství hroznů, které vinaři přivezli do sklepů. „Všichni bez výjimek jsme je totiž naplnili přibližně z poloviny, oproti běžným rokům," dodal Špalek.

Sběr hroznů v regionu uspíšily vytrvalé deště, které vyhnaly sběrače do vinohradů o několik týdnů dříve. Rané odrůdy, které mají tenkou slupku totiž po napadení hmyzem začaly velmi rychle hnít. Deště také snížily cukernatost hroznů a ovlivnily množství kyselin.

Naopak kvalitní sklizně byly podle odborníků v letech 2011 a 2012.