Nedávno začali obchodníci v regionu používat nový způsob, jak se dostat k lidem do bytu a zároveň neporušit zákaz podomního prodeje. Příjemný mladý hlas zaměstnance energetické společnosti nabízí zkontrolování faktury za plyn či elektřinu. „Řekli mi, že mám velké štětí. Prý je právě v naší ulici jejich člověk a za půl hodiny může být u nás. Věděla jsem, že je něco špatně, takto se přece seriózní firmy nechovají. Nejspíš nechtěli porušit zákaz, a když dopředu zavolali, mělo jít o sjednanou schůzku," popsala nedávný zážitek Naďa Moravcová ze Znojma, která obchodníky domů nepustila.

Nejčastější trikyProdejci se často dostávají do bytu pod záminkou odečtu elektroměrů či plynoměrů. Velké energetické firmy ale vždy plánované odečty oznamují předem. Někdy se vydávají také za pracovníka Energetického regulačního úřadu. Poukazují také na končící platnost smlouvy či zkrachování dodavatele.
Zdroj: www.finance.cz

S různými metodami obchodníků mají zkušenosti i další obyvatelé města. Znojemská radnice navíc nyní zveřejnila zprávu, ve které varuje všechny obyvatele města před prodejci, kteří se ve snaze získat důvěru budoucích zákazníků odkazují právě na město. „Znojmo v současné nespolupracuje s nikým, kdo by lidem zajišťoval e-aukce na sdružení dodávek elektrické energie a zemního plynu," sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Znojemští strážníci potvrdili, že lidé oznamují obcházení prodejců po domech zhruba jednou za týden. „Dá se říci, že případů postupně ubývá. Ti, kteří nabízejí energie nebo pojištění, už ví, že Znojmo má vyhlášku, která podomní prodej zakazuje," sdělil šéf znojemských strážníků Ivan Budín.

Na praktiky prodejců si stěžují i dodavatelé energií. „Bez předchozího objednání obcházejí naše zákazníky. Představí se jako naši zaměstnanci a nabízejí prodloužení smlouvy. Jejich taktiky jsou stále důmyslnější, zneužívají naše logo na dokumentech," řekl Václav Krásnický ze společnosti E.ON.