Mezi největší příjemce městské dotace patří Orli Znojmo se čtyřmi miliony korun, dále pak fotbalový klub, florbalisté a dalších sportovci. „Největší podporu z kultury osm set tisíc korun získá letní Hudební festival Znojmo, Festival vína VOC Znojmo dvě stě padesát tisíc korun. Další částky poputují do Jihomoravského muzea ve Znojmě i k organizátorům festivalu alternativní hudby, divadla a výtvarna Šramlfest, ZUŠ a dalším,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Karolína Janečková.

Individuální dotace ve výši 1,3 milionů korun poputuje také do Soukromé vysoké školy ekonomické ve Znojmě, a to na úhradu nákladů spojených s provozem. Ale také třeba na opravu památek či auto pro hasiče.

Znojmo pošle celkem dva miliony korun také na domácí hospic, do centra zdravotních služeb pro děti Kruh, dobrovolníkům do Adry a dalším. „Jsem rád, že se i přes nutné škrty v rozpočtu stále daří udržet programy individuálních dotací v sociálních a zdravotních službách na podobné výši jako v minulých letech a chci poděkovat za spolupráci všem poskytovatelům,“ uvedl místostarosta Pavel Jajtner zodpovědný za sociální a zdravotní oblast.