„Je to tam mnohdy skutečně o život. Ohrožení jsou především cyklisté, ale i osobní auta i dodávky. Kamiony a především ty, které převážejí dřevo, tam jezdí rychleji, než je v místě povolenou sedmdesátkou a za křižovatkou padesátkou. Jezdím tudy denně, vím, o čem mluvím. Často mne vytlačují ze silnice, jednou jsem musel i přidat a porušit maximální povolenou rychlost, když jsem ve zpětném zrcátku viděl, jak se dřevař začal při prudkém brzdění vlnit. Vypadalo to hrůzostrašně,“ řekl Deníku Rovnost řidič Radek Mazánek.

To potvrzuje řada dalších řidičů. „Já tudy taky jezdím denně. Katastrofa. Člověk kolikrát neví kam uhnout,“ svěřila se Jana Šindelářová.

Místostarosta Znojma Jakub Malačka vzkazuje, že v Evropské ulici radnice s úsekovým měřením rychlosti aut počítá. „Když jsme začali řešit měření rychlosti ve Znojmě, věděli jsme, že budeme potřebovat úsekové měření. Jedině to zklidní dopravu. Začali jsme Kasárnami, pokračovat chceme v Evropské a v Načeraticích. Na všechna místa máme potřebný souhlas dopravní policie,“ reagoval Malačka.

Měření v Evropské ovšem musí ještě nějaký čas počkat. „Přislíbili jsme totiž spolupráci Kuchařovicícm. Tam budeme měřit úsekově, protože v obci nemají potřebné úředníky a ani městskou policii. Po schválení kuchařovickým zastupitelstvem a radou Města Znojma začneme měřit ještě letos právě tam,“ dodal Malačka s tím, že úsekové měření v Evropské ulici ve Znojmě by mohlo začít na začátku roku 2021.