Jednání sledoval Deník u krajského soudu v Brně v lednu i březnu letošního roku. Neštěstí se odehrálo v jedné ze zahradních chatek ve znojemské místní části Oblekovice. Poté, co si bývalá přítelkyně obžalovaného přijela do chatky vyzvednout své věci, měl Róbert R. zaútočit na jejího kamaráda, který ji na místo přivezl. U soudu přiznal, že poškozeného bodl, nesouhlasil však, že měl za cíl jej zavraždit. Událost se stala loni v březnu.

„Vůbec jsem mu nemířil na životně důležité orgány, on na mě pořád útočil, a tak jsem se mu snažil bránit. Mířil jsem na rameno, ale pak už bylo pozdě. Když jsem se k němu s nožem rozešel, stál rovně. Jenže pak se otočil a už jsem nemohl nic dělat. Pořád na mě řval, že se máme porvat jako chlapi,“ vypověděl sedmadvacetiletý Róbert R. před soudním senátem.

Problémovými místy jsou Horní náměstí i Kovářská ulice.
VIDEO: Problémy s bezpečností ve Znojmě. Město řeší zdvojené hlídky v ulicích

Zmínil, že se v tentýž den dopoledne se svědkyní rozešli poté, co se pohádali v autobuse. Do zahradní chatky přijela žena vpodvečer, aby si vyzvedla své věci. Protože R. chtěl, aby dvojice z místa odešla, vytáhl teleskopický obušek a snažil se je z pozemku vyhnat. Po odzbrojení sáhl po noži.

„Shodou okolností nedošlo k smrtelnému poranění těchto orgánů, když k poranění plíce došlo, ale naštěstí pro obžalovaného i poškozeného se nejednalo o poranění fatální. Obžalovaný útočil na oblast, kde je všeobecně známo, že se životně důležitě orgány nacházejí, útočil značnou intenzitou, věděl, že tímto útokem vedeným velkou silou může poškozeného zabít,“ konstatoval v březnu Krajský soud v Brně a nyní se s ním ztotožnil i odvolací soud.

Kuriózní případ z malé vesničky s pěti sty obyvateli projednával brněnský krajský soud.
Zabij ho, sviňu, nabádala matka z Litobratřic syna. U soudu dostali oba podmínku

Za pokus o vraždu dostal Róbert R. deset a půl roku vězení. Původně mu hrozilo osmnáct let.

Na jaře řešil soud také brutální napadení ve Znojmě. Deník o něm informoval zde.