Náborová policejní kampaň Pomáhat a chránit zabrala i na Znojemsku. Nosit tmavomodrou uniformu a nechat si za opaskem houpat tonfu nebo pistoli je snem stále více lidí. O práci u policie v Jihomoravském kraji má zájem více než patnáct set lidí. Náročným výběrovým řízením jich ale projde jen třetina.
„Náborová kampaň Pomáhat a chránit funguje teprve od letošního února. Za tu dobu se na Znojemsku přihlásilo sto osmnáct uchazečů o práci u policie. Z toho jsme do služebního poměru přijali celkem osmadvacet uchazečů,“ uvedl policejní mluvčí znojemských policistů Jan Křepela.
Znojemské policejní ředitelství přitom aktuálně eviduje jen jedenáct volných míst. Chybějící policisté jsou ve srovnání s okolními okresy zanedbatelnou cifrou. „Jedenáct lidí je tak malé množství, že není žádným způsobem ohroženo zajištění bezpečnosti v regionu,“ uvedl Křepela.
Policie registruje nárůst zájemců o práci oproti předchozím rokům o čtyřicet procent. Zhruba každý čtvrtý uchazeč ze Znojemska tak splnil přísné podmínky pro přijetí do služebního poměru.
„Uchazeč musí mít maturitu, musí splnit fyzické a zdravotní testy, psychotesty a musí být bezúhonný,“ doplnil mluvčí. Bezúhonnost přitom neznamená jen čistý trestní rejstřík. Policisty zajímá také pověst uchazeče. „Nejvíce uchazečů nakonec ztroskotá na psychotestech,“ přiblížil Křepela.
K policii se dnes hlásí nejen mladší lidé po školách, ale také lidé s mnohaletou praxí v různých oborech. „Měli jsme tady například inženýra, který pracoval v zemědělství nebo člověka z ekonomické firmy, chodí k nám vysokoškoláci stejně jako lidé po maturitě,“ nastínil Křepela.
Podmínky pro přijetí do policejních řad musí splnit všichni stejně. „Pokud pak chce někdo například s vysokoškolským vzděláním dosáhnout u policie vyššího postavení, musí se propracovat kariérním řádem,“ uvedl Křepela. Začít tedy musí uchazeč s vysokoškolským vzděláním stejně jako středoškolák. „Čeká je policejní škola, kterou mohou vysokoškoláci absolvovat dálkově,“ řekl Křepela.
Ze statistik policejního prezidia vyplývá, že za první čtyři měsíce od rozjezdu náborové kampaně s názvem Pomáhat a chránit přišlo k policejním personalistům na jihu Moravy více než patnáct set lidí. To je třetí největší počet lidí z Česka.
„Jsem velmi rád, že náborová kampaň zaznamenala tak velký ohlas,“ komentoval náborová čísla ministr vnitra Ivan Langer. „Výsledky mě těší o to více, že ukazují, že práci u policie lidé vnímají jako atraktivní a prestižní,“ dodal šéf ministerstva vnitra.
Na Znojemsku se hlásí více lidí z města než z vesnic. Kromě jistoty zaměstnání přitahují zájemce také peníze. Průměrný plat policisty je zhruba třicet tisíc korun, plat, který nováček dostane při nástupu k policii, je osmnáct tisíc korun.
annonce
valcíři pro hutnění asfaltu, 30 000 Kč
dělník/dělnice v potravinářské výrobě, 19 000 Kč
Kuchař/ka, 20 230 Kč
Zubní laborant/ka, 30 000 Kč
Administrativní pracovník/pracovnice s účetnictvím (na částečný nebo plný úvazek), 30 000 Kč
skladník/skladnice, 30 000 Kč
Pracovníci rostlinné výroby, traktoristé, 32 000 Kč
Všeobecná sestra - vedoucí sociálně zdravotního úseku m/ž, 35 000 Kč
Podat inzerát
cars
Škoda Octavia koupeno v D
Volvo XC60 první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované
Volvo V60 koupeno v CZ, nehavarované
Volvo XC60 servisní knížka, koupeno v I
BMW 530 servisní knížka, koupeno v CZ
BMW X5
BMW 2 servisní knížka
BMW 1 servisní knížka, koupeno v D
Prodat auto
tipcars
Mercedes-Benz 124 C
Volvo XC70 2.4D5*AWD*AUTOMAT*
BMW Řada 2 218d Gran Coupe ///MSPORT
Ford Kuga 2.0TDCi 110kW 4X4 AT NAV TAŽNÉ
Ford Ranger 3.2TDCi WILDTRAK CARPLAY TAŽNÉ
Hyundai i30 1.0 T-GDI, Tempomat
Škoda Octavia COMBI 1,5TSI 110KW AMBITION PL
Renault Clio 1.2 16V, Serv.kniha, Navi
Prodat auto