Informaci potvrdila znojemská policejní mluvčí. „Mohu jen sdělit, že o půl desáté dopoledne došlo k úmrtí ženy, kterou při kácení zavalil strom. Více podrobností k případu nemohu uvést, událost vyšetřuje policejní inspekce ministerstva vnitra,“ potvrdila Lenka Drahokoupilová.

Ani mluvčí inspekce nebyla příliš konkrétní. „Případ jsme převzali vzhledem k tomu, že podezřelým je policista. Blíže věc komentovat nebudeme,“ řekla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Žena zemřela na místě. „Bohužel došlo k nešťastnému úrazu, kdy při pádu pokáceného stromu žena utrpěla těžká zranění hlavy, která nebyla slučitelná se životem. Lékař pouze konstatoval smrt,“ doplnila mluvčí záchranky Barbora Zuchová.

Místní lidé jsou tragedií otřeseni. „Je to obrovské neštěstí. Ten pán, který strom kácel, byl velmi pečlivý. Navíc místní hajný jen tak někomu nepovolí samotěžbu dřeva,“ uvedl starší muž, který si nepřál být jmenován, redakce však jeho jméno zná.

Podobných tragedií, kdy na Znojemsku zabil padající strom člověka není mnoho. „Za posledních deset let to mohly být tak dva případy, navíc vždy se jednalo o profesionály, lesní dělníky. Neštěstí v Kravsku je hrozné a výjimečné,“ dodal šéf znojemské záchranky Arnošt Růžička.