K poslednímu lednu příštího roku totiž Magdala ukončuje svoji činnost. „Díky usilovné činnosti našich pracovníků se podařilo snížit počet osob, převážně žen v prostituci, na které byla služba primárně zaměřena. Za poslední roky přišla pomoc těmto osobám i ze strany jiných organizací, a proto nyní není nutné, aby služba dále pokračovala. Cíle služby byly splněny a služba tak splnila své poslání,“ sdělil ředitel znojemské charity Evžen Adámek.

Jak dodal, dvojice zaměstnankyň charity o práci nepřijde. Budou pracovat v jiných službách charity.

Pokud se nějaké ženy či muži, kteří Magdalu využívali, na charitu přesto obrátí, pracovníci charity je neodmítnou. „Nabídneme jim služby naší poradny,“ naznačil Adámek.

Ilustrační foto
Prostitutky u Chvalovic působí problémy. Mohou ohrozit projíždějící řidiče

Magdala vznikla v roce 2010 jako reakce na aktuální společenské problémy té doby. „Tedy zneužívání osob, převážně žen k prostituci a nedostatek organizací, které by jim pomáhaly a reflektovaly jejich potřeby. Postupem let služba adekvátně ke společenské poptávce rozšířila svoji pomoc na osoby v krizi, osoby žijící v sociálně vyloučených komunitách a osoby, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženi,“ informovali pracovníci charity na svém webu.

O skutečnosti, že pouliční prostituce funguje ve Znojmě a okolí stále, svědčí třeba informace od znojemských strážníků. „Minulý týden v pondělí a ve středu uložili strážníci celkem šest pokut za porušení vyhlášky města, která reguluje sexuální služby na veřejnosti,“ konstatoval Petr Hladký z Městské policie Znojmo.

Ilustrační foto.
Porušování zákazu sexuálních služeb? Prostitutky odrazuje bezpečnostní agentura

Tato vyhláška zakazuje na jihu města nabízení a sjednávání sexuálních služeb, ale také využívání sexuálních služeb. Pokutu tak mohou dostat i zákazníci prostitutek. „Ve středu po desáté hodině večerní přistihli strážníci v Jaroslavické ulici čtyřiatřicetiletou ženu a jejího pětačtyřicetiletého zákazníka při sjednávaní sexuálních služeb. Muže to stálo tisíc korun a ženu, jelikož to nebyl její první prohřešek, to vyšlo dráž. Pokuta činila pět tisíc korun,“ dodal Hladký.

V letošním roce řešili strážníci celkem sedmadvacet případů porušení této vyhlášky.

Ilustrační foto.
Ve špičce po půl hodině. Expresní autobusy mezi Znojmem a Brnem pojedou častěji