Podle dostupných informací se poslanec Kováčik zranil při pádu ze střechy vlastní chalupy na Nymbursku. Následně skončil v nymburské nemocnici. Informaci o hospitalizaci potvrdila jednatelka Nela Gvoždiaková. „V pátek byl přivezen s poraněním, které se zprvu nejevilo tak vážně. Po vyšetřeních jsme rozhodli, že bude převezen na odborné pracoviště do nemocnice Na Bulovce,“ uvedla Nela Gvoždiaková. Podle informací od stranických kolegů má Pavel Kováčik zlomený krční obratel.

Informaci o úrazu a hospitalizaci Pavla Kováčika, který za KSČM kandiduje na Znojemsku do Senátu, potvrdila Deníku mluvčí strany Helena Grofová. „Mohu potvrdit, že pan Kováčik je po vážném úrazu hospitalizovaný v nemocnici Na Bulovce. Bližší informace s ohledem na přání rodiny nemohu uvést," řekla Grofová.

Kandidáti do senátu ve Znojmě. Pavel Kováčik a Růžena Šalomonová (oba nahoře), Bohumila Beranová a Vladimír Železný (dole).
Kdo nahradí senátora Štohla? Přečtěte si rozhovory s dalšími čtyřmi kandidáty

Je to osobní tragédie, říká šéf znojemských komunistů

Jako veliké neštěstí a osobní tragédii vnímá vážný úraz poslance a kandidáta do Senátu Pavla Kováčika předseda Okresního výboru KSČM ve Znojmě Miroslav Vlašín. "Já si přeji, aby dopadly dobře všechny operace, které pana poslance čekají a aby úraz neměl další následky," řekl Deníku Vlašín.