Moderátor nestíhá rozdávat balíčky se sladkostmi. O kousek dál se tlačí skupinka dětí u klauna, který zručně a bleskurychle tvoří z pestrobarevných balónků zvířata. „Je to dobrá akce a vyšlo skvělé počasí. Děti se výborně baví, a navíc se společně vyřádí na čerstvém povětří,“ libuje si Dana Kudláčková, která láskyplně pozoruje na kluzišti své dvě děti.

Obyvatelé Znojma i rodiny s dětmi z okolí se v závěru týdne rozloučili s kluzištěm na Horním náměstí.

Co nahradí kluziště
• Na Horním náměstí budou moci lidé navštívit velikonoční trhy u příležitosti Znojemských Velikonoc – v termínu od 28. března do 1. dubna.

• Součástí trhů bude i dobročinný bazar darovaných kabelek v režii Ivety Hlobilové známý jako Kabelkománie

Nové kluziště s umělým povrchem nahradilo dřívější sezonní ledovou plochu u atletického stadionu, kterou město zrušilo kvůli vleklým problémům s mrazicí technologií. „Kluziště přes jaro a léto uklidíme do skladu a postavíme na podzim. Díky umělému kluzišti se nám daří prodloužit bruslařskou sezónu, což bylo naším hlavním cílem. A už od srpna přidáme i více hodin pro veřejnost na zimním stadionu,“ informoval starosta města Znojma Jan Grois.

Kluziště o velikosti třicet krát patnáct metrů radnice pořídila za bezmála tři a půl milionu korun. Lidé nebruslili po ledě, ale po umělém povrchu, který tvořil plast silný dva centimetry. K dokonalému zážitku z bruslení byly nutné řádně nabroušené brusle.

U zrodu postavit kluziště v centru Znojma stál podnět zastupitele Jiřího Kacetla. Inspiraci našel ve Vídni, kde otevírají vždy v zimní sezóně kluziště na náměstí a v parčíku před budovou nové radnice.