„Na posledním jednání se zástupci České pošty jsme se dohodli, že veškeré společné úsilí nasměrujeme k tomu, abychom mohli pobočku v Příměticích otevřít v režimu Partner Plus k 1. září letošního roku,“ informovala starostka Znojma Ivana Solařová.

Smlouva ale ještě podepsaná není. Starostka Solařová uvedla, že s kolegy čeká na její finální podobu. Jisté je, že pobočka v Příměticích zůstane zavřená po dobu letních prázdnin. Tehdy bude lidem k dispozici pošta na Horním náměstí. V případě neúspěšného doručení na adresu tam mají být uložené dopisy i balíky.

„Věřím, že Česká pošta dodrží dohodnuté termíny a že pobočku otevřeme pro občany Přímětic a okolí nejpozději právě 1. září,“ dodala starostka.

Ve Znojmě zůstanou otevřené čtyři z pěti dosavadních poboček. Česká pošta v zimě oznámila zrušení třiadvaceti poštovních míst na jihu Moravy. Vedení radnic se u řady z nich snažilo rozhodnutí zvrátit. Možností se stalo právě převedení do režimu Pošta partner plus, kdy náklady na provoz přechází na samosprávy