Výsledek by mohli znát v dubnu. „Stará úpravna vod byla postavena ještě v době minulého režimu, má už minimálně přes třicet let a její kapacita ani technologie už nevyhovují současným potřebám, potýkáme se kvůli tomu s kvalitou vody, na niž platí v současné době i mnohem přísnější pravidla. Postavíme zcela novou úpravnu s moderními technologiemi,“ uvedl starosta obce Luděk Müller.

Ilustrační foto.
Muž ze Znojemska vzal nůž a šel po krku kamaráda. Ten naštěstí přežil

Na stavbu od už mají Strachotičtí povolení, čekají jen na přiklepnutí dotace. „Počítáme, že peníze ministerstva zemědělství by pokryly víc jak polovinu nákladů, pomoc přislíbil i kraj. Pokud dotaci získáme, mohli bychom se stavbou začít v polovině roku

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPitnou vodu čepují Strachotičtí z vlastních hloubkových vrtů v prameništi u řeky Dyje, potýkají se s vysokým obsahem železa i amonných iontů. Do projektu zahrnuli proto i dva nové vrty a vymění i zastaralý vodojem zvaný globus, za větší.

„Starou budovu předěláme na středisko sběru odpadu, které posílí třídění odpadu v obci. To podporujeme i provozem vlastní kompostárny,“ dodal starosta Müller.