Ve středu 10. ledna v podvečerních hodinách zachvátil dům paní Prokopové a jejího syna Michala rozsáhlý požár. „Dům a veškerá hospodářská stavení navazující na dům lehla popelem. Vybrané peníze pomohou k vyřešení bydlení. V plánu je rekonstrukce domu, který rodina zdědila a nachází se ve vedlejší obci. Zatím je však neobyvatelný,“ píše se na portále Donio.

Sbírka vznikla 15. ledna, jen za jeden den dárci poslali přes sedmašedesát tisíc korun. Přispívat je možné ZDE ještě měsíc a půl.

V Mackovicích v pondělí ráno bouralo osobní a nákladní auto.
FOTO: Nehodové pondělí, řidiči bourali v Mackovicích. K obci spěchala záchranka

Paní Prokopová, která celý život fyzicky pracovala, čelila ve svém životě nelehkým zkouškám. „V minulosti přišla při tragické nehodě o svou sedmiletou dceru, koncem roku 2021 jí zemřel manžel,“ napsali zakladatelé sbírky.

Dům, který zachvátil požár, nebyl pojištěný. Paní Prokopová je důchodkyně, syn pracuje jako dělník. Jejich příjmy nepokryjí náklady na vybudování nového domova. Prozatím našli útočiště u příbuzných.

Mladý muž ze Znojemska poslal podvodníkovi skoro dvacet tisíc korun. Snímek je ilustrační.
Okradený mladík ze Znojemska. Lákala ho vidina půl milionu, pak platil jen on

Při požáru vznikla škoda asi tři miliony korun, hasiči na místě pracovali přes dvacet hodin.

Nedávno lidé pomohli jiné rodině na Krumlovsku, která zažila ničivý požár. Dárci přispěli rodině Záviškových z Petrovic. Deník o celém případu informoval ZDE.