Radnice dala do prodeje téměř čtyřicet tisíc metrů pozemků. Zájemce musel nabídnout nejméně sedmatřicet milionů a přijmout řadu závazků, počínaje studií, kolik a jakých domů zde postavit, a konče povinností přivést sítě nebo na jejich vybudování přispět. „Nabídka od potenciálních investorů zatím nedorazila. Čekali jsme přitom, že lokalita zajímavá bude," uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Město parcely podle jejích slov nabídne k prodeji znovu. „Lokalitu pod lesíkem vnímáme jako jednu z rozvojových, jak z hlediska občanů, protože půjde o nové a krásné místo k bydlení, tak z hlediska investorů, kteří by ji oživili," řekla Pastrňáková.

Při posledním pokusu radnice záměr jednoduše pověsila na úřední desku a čekala na zájemce. To se zřejmě změní. „Počítáme s opětovným zveřejněním, a to na delší dobu, a aktivnějším přístupem a propagací směrem k investorům," potvrdila mluvčí.

Radnice mezitím spustila anketu, kde dává lidem ve městě možnost hlasovat o desítce nejpalčivějších problémů města. Vybírat mohou z dvaceti témat, která nedávno formulovali a z širšího okruhu problémů vybrali účastníci Fóra Zdravého města. Do širšího výběru se tak dostal i návrh, aby město lokalitu za lesíkem neprodávalo, ale ponechalo si ji jako rezervu pro budoucnost. Takový nápad považuje za zajímavý opoziční zastupitel Jiří Kacetl. „Podnětu jsem si všiml a myslím, že je rozumný. Pokud město nenajde zájemce nebo by muselo jít s cenou nízko, prodávat nemusí. Je to podobné jako s Malou Loukou, zřejmě přišel čas podívat se na studie, které určují způsob jejich zastavění, a případně je aktualizovat tak, aby odpovídaly dnešním požadavkům trhu," podotkl Kacetl.

Z hlediska profesionálů realitního trhu mají pozemky za lesíkem své přednosti i slabiny. „Lokalita je to zajímavá, vzhledem k požadavku na budování sítí a povahu zástavby určené studií je cena téměř tisíc korun za metr čtvereční poměrně vysoká. Pokud jde o studii, takhle velkoryse, pokud jde o volná prostranství, by mělo město stavět samo, developer by zřejmě uvítal možnost lokalitu více zastavět," řekl nedávno šéf jedné ze znojemských realitních kanceláří Alexandr Frind.

Město pozemky nabízelo k prodeji již potřetí. Jde o dvě vinice o výměře osmnáct a půl, respektive téměř devatenáct tisíc metrů čtverečních a další parcelu neplodné půdy o výměře patnáct set metrů čtverečních. Pokaždé zvolilo jinou formu prodeje a nikdy ji nedovedlo do úspěšného konce. První prodej narazil u antimonopolního úřadu, dva další skončily už bez výsledku.