V úterý 21. května se v prostorách Okresní správy sociálního zabezpečení ve Znojmě uskuteční Česko-rakouský poradenský den k důchodům.

Jedná se o mimořádnou akci, která se ve Znojmě uskuteční od roku 2010 již pošesté, naposledy to bylo v roce 2022. „Ve všech případech se setkala s mimořádným ohlasem. Není pravidlem, aby se tato akce ve stejném okrese opakovala tak často a jen díky mimořádnému zájmu našich klientů ji tak letos opět můžeme nabídnout znovu,“ sdělil ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení Znojmo Radoslav Kraus.

Nový ředitel Miroslav Kavka (vpravo) a krajský radní Karel Podzimek.
Kavka zůstává ředitelem nemocnice ve Znojmě. Návrh na nové výběrko neprošel

Poradenský den je vhodný pro zájemce, kteří pracovali nebo pracují v Rakousku. Získají informace ohledně svých důchodových nároků z obou států. Specialisté odpoví na dotazy ohledně podmínek, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale podají též  informace o stavu již započatého důchodového řízení.

Poradenský den

  • KDE: Okresní správa sociálního zabezpečení Znojmo, Vídeňská třída 701/31, Znojmo
  • KDE: úterý 21. května od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin.
  • JAK: Na konzultaci je vhodné se objednat telefonicky na čísle +420 515 205 211.
  • CO JE POTŘEBA: Zájemci budou ke konzultaci potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas. Žádoucí je doložit i doklady o důchodovém pojištění, korespondenci s oběma institucemi, případně další dokumenty.

Rady získají lidé bezplatně. „Pro zodpovězení dotazů je tým konzultantů sestaven z českých a rakouských odborníků, v případě potřeby je zajištěno tlumočení,“ doplnil Kraus.