Sbíječky je slyšet z budovy základní školy v Pražské ulici ve Znojmě. „V tomto prostoru v přízemí hlavní budovy rekonstruujeme cvičnou kuchyňku, ve které se děti učí vařit. Také kompletně obnovujeme učebnu fyziky a chemie," uvedl ředitel školy Pavel Trulík.

Řemeslníci zaplnili i jiné škol ve Znojmě i v regionu. „V rámci druhé etapy opravujeme i sociální zařízení. Navíc zavádíme internetové připojení do každé třídy," přiblížil ředitel Trulík s tím, že škola plánuje v blízké budoucnosti zavedení elektronických třídních knih a také moderních interaktivních tabulí.

„Do dvou let počítáme s tím, že v každé třídě bude k dispozici elektronická třídní kniha. Přístup do ní budou mít jak třídní učitelé tak vedení školy. Budeme mít okamžitý přehled o docházce a dalších důležitých skutečnostech o výuce," naznačil Trulík.

Dva miliony korun

Opravy školy na znojemské Pražské ulici přijdou na více než dva miliony korun. „Hotovo by mělo být do konce srpna, takže naši školáci přijdou do vymydlené školy," dodal Trulík.

Opravy za téměř šest milionů korun naplánovalo vedení základní školy v Mikulovicích.

„Získali jsme dotaci, takže budujeme novou učebnu v podkroví, která bude sloužit pro čtenářskou a informační gramotnost, dále budujeme nové dílny a také nové hřiště pro míčové hry," vypočetl ředitel školy Ivo Bílek.

Zda dělníci a řemeslníci vše stihnou do konce prázdnin, není jisté. „Opravujeme totiž například také střechu. Rád bych, aby se vše stihlo před začátkem nového školního roku, rozhodně však případné práce i v září neovlivní výuku," dodal Bílek.

Dělníci vylepšují také znojemskou školu na Náměstí Republiky. Její ředitel včera dohlížel na stavební práce přesto, že má dovolenou. „Opravy naší školy se nijak nedotknou žáků, protože opravujeme střechu na hlavní budově. Střecha promrzala, takže nyní bude celá nová křidlicová. Také jsme vyměňovali okna u ředitelny a okolních tříd, nová okna a podlahy jsou v budově číslo čtrnáct. Pořád se u nás něco děje," konstatoval ředitel Zdeněk Mikulič s tím, že letošní prázdninové opravy spolykají asi tři a půl milionu korun.

V Plavči malují

Drobnější opravy a úpravy zažívá například menší základní škola v Plavči. „Malujeme v kuchyni a ve družině, měnili jsme radiátory a plánujeme jednu až dvě interaktivní tabule," přiblížil tamní ředitel Rostislav Koc s tím, že vyjma tabulí přijdou opravy a výmalba na přibližně šedesát tisíc korun.