Relativně plno má pneuservis Autodružstva Znojmo. „Čekací lhůta je tak deset dní. Cena za kompletní vyměnění pneumatik u osobního auta se liší podle typu vozu. Třeba u Kodiaqu s devatenáctipalcovými koly bych tipoval, že to vyjde na čtrnáct set, výměna je dražší než u klasického auta,“ informoval vedoucí servisu Ondřej Koubek s tím, že cenu přezutí servis nenavyšoval.

Čas pro výměnu pneumatik se podle něj neliší od jiných let. „Lidé letos vyměňují pneumatiky ve stejném období, jako v minulých letech. Ale třeba ti, kteří jezdí do Rakouska, na výměnu víc spěchají,“ doplnil Koubek.

Dopravní značky na náměstí Republiky ve Znojmě informují řidiče o omezeních, která začnou platit od pondělí.
Doprava ve Znojmě zhoustne. V pondělí začaly opravy části Vídeňské ulice

Že zatím pneumatiky vyměňují hlavně lidé, kteří dojíždějí do Rakouska, potvrdil i vedoucí Autoservisu Oblekovice Arnošt Zittner. „My zatím plno nemáme, čekací doba je teď tak dva tři dny. S rozjezdem hlavní sezóny počítám od začátku listopadu. Ceny jsme navyšovali naposledy minulý rok, letos ne,“ popsal Zittner.

Více zákazníků očekává až začátkem listopadu. „Lidé zatím nepřezouvají, protože je teplo, většinou se rozhodnou přijít až s ranními mrazíky. Výměna pneumatik stojí průměrně osm set až tisíc korun, cena za dodávky, které naše firma také nabízí, je vyšší,“ přiblížil Zittner.

Zdroj: Youtube

Oblekovický autoservis navštěvují hlavně stálí zákazníci. Podle Zittnera servisu využívají firmy i jednotlivci. Právě přes firmu nechával měnit pneumatiky i Rostislav Čech. „Jezdíme do servisu IvDv ve znojemských Příměticích. Přezouvají nám tam asi třicet aut a pneumatiky také uschovávají,“ popsal Čech. Dodal, že cena byla stejná jako loni.

V Moravském Krumlově mají napilno v Nejlevnějším pneuservisu Kalců, zákazníci tam začali žádat výměnu pneumatik v polovině října. „Už teď máme plno, čekací doba může být přes dva týdny. Jedna polovina lidí se objednává s předstihem, druhá čeká a pak chce přezutí hned, ale to už máme plno rezervací,“ vysvětlil vedoucí pneuservisu Dušan Kalců. S prací mu pomáhá jeden kolega.

Po nehodě u znojemských Přímětic zůstala částečně ohořelá motorka.
Po nehodě u Znojma zůstala ohořelá motorka, spěchala k ní záchranka i hasiči

Za výměnu pneumatik u osobního auta s plechovými disky zaplatí zákazník průměrně šest set korun, u aut s litými disky je to o sto korun více. „Myslím si, že jsme pořád relativně levní. Máme stálé i nové zákazníky z Moravského Krumlova a okolí. Jezdí k nám i pár lidí z Rakouska, kteří třeba jedou na návštěvu k rodině,“ přiblížil Kalců.

Odhaduje, že přezouvat bude až do konce listopadu. Mezi zákazníky, kteří s výměnou nespěchají, jsou podle něj hlavně ti, kteří se pohybují jen po okolí a nenajezdí mnoho kilometrů. Řidiči by podle zákona měli používat zimní pneumatiky od prvního listopadu, pokud je silnice namrzlá, nebo je na ní sníh.

MOHLO BY VÁS ZAJÁMAT: Jako řešeto. Stromy v Městském lesíku ve Znojmě překvapují otvory

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová