Zájemci se mohou hlásit kdykoliv. Po odsloužení zkušební doby a jednoho roku mohou také získat městský byt. „Uchazeč musí v první řadě projít výběrovým řízením, fyzickými testy a psychotesty a absolvovat tříměsíční denní studium pro získání osvědčení strážníka. To bohužel mnohé odradí, na druhou stranu je práce strážníka městské policie stabilním zaměstnáním,“ vyzval zájemce ředitel tamních strážníků Petr Hladký.

Kromě rutinních záležitostí čeká úspěšné kandidáty práce v terénu při řešení nejrůznějších požadavků a proseb občanů. „V případě potřeby dohlíží na plynulost dopravy ve městě, řeší také nesrovnalosti v mezilidských vztazích a pomáhají seniorům v úzkých. Nezřídka zachraňují i zvířata,“ přiblížil radní města Vlastimil Tima, který je pověřený vedením znojemské městské policie.

Uchazeči musí být starší jedenadvaceti let a mít středoškolské vzdělání s maturitou. Podrobnosti najdou na webových stránkách www.mestskapolicieznojmo.cz. Pokud splní požadavky mohou nastoupit do pracovního poměru hned.