Skupinka návštěvníků zrovna čeká před bránou hradního paláce. Chalupáři z nedalekých Chvalatic přišli připravení. Vytahují plastové kalíšky a už mezi nimi koluje lahev s rumem. „Chodíme sem každý rok, protože je tu příjemná atmosféra. Vždycky zajdeme na prohlídku a pak se zastavíme v hradní kuchyni a povykládáme s kastelánem,“ říká jeden z návštěvníků Petr Březina.

Do kuchyně se očividně těší i další z hloučku, Pavel Koutný. „Já se těším hlavně na svařák, ale jezdím sem také proto, že tady mám dobré kamarády a panuje zde příjemná nálada,“ doplňuje Koutný.

Mezitím se otevírají dveře a průvodkyně Dagmar Svatová zve návštěvníky dál. Prohlídka začíná v komnatě, kde je prostřený stůl tak, jak o vánocích stolovali prostí lidé.

Další vánoční zvyky připomínají postavy svatého Mikuláš a svaté Barbory, na stole totiž nechybí ani váza s proutky, takzvanými barborkami. „Vánoční prohlídky vedu ráda, bývají příjemnější a klidnější, protože lidé už si s sebou přináší sváteční náladu.

Výklad je pokaždé trochu jiný, loni jsme třeba měli vánoční abecedu, letos mluvíme o zvycích a praktické stránce slavení svátku panstvem i prostými lidmi,“ přibližuje průvodkyně, zatímco si lidé v další místnosti prohlíží sváteční tabuli v hraběcí jídelně. Děti se po komnatě zvědavě rozhlíží a za chvíli si všimnou stromečku. „Hele, další dárky od Ježíška,“ hlásí jeden předškolák mamince.

Prohlídka brzy končí a návštěvníci sestupují do hradní kuchyně, kde na ně čeká oblíbené občerstvení. Klobásy prodává sám kastelán Jan Binder. „Vánoční prohlídky pořádáme už podesáté. Jsme rádi, že návštěvníků přibývá, letos jich bude více než tisícovka. Výzdobu prohlídkové trasy chystáme v pěti lidech deset dní, další tři dny ji pak zase uklízíme,“ vypočítává kastelán.