Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel se nechal slyšet, že podobný výsledek očekával. „Jsem rád, že i opozice má nyní černé na bílém, že prodej městských bytů u nás ve Znojmě byl v souladu se zákonem. Třeba naši kritici konečně pochopí, že se od začátku snažíme nakládat s majetkem města transparentně a s péčí řádného hospodáře," reagoval starosta Gabrhel.

Na policii se s trestním oznámením obrátil Nadační fond proti korupci s podezřením, že prodejem balíku bytů se mohli neznámí pachatelé dopustit porušení povinností při správě městského majetku. „Dle našeho názoru mohlo dojít k naplnění skutkových podstat několika trestných činů, například právě porušování povinnosti při správě cizího majetku," sdělila tehdy ředitelka fondu Linda Majerová.

K prodeji více než stovky bytů měla řadu připomínek opozice. Kritika směřovala mimo jiné vůči stanovené ceně, zveřejnění záměru prodeje v období letních dovolených a v poměrně krátké lhůtě pro přihlášení zájemců. Navíc radnice prodávala obsazené byty a ochrana nájemníku trvá pouhé dva roky. „Připomínky byly dle mého soudu zcela racionální a k věci. Se žádnou jsme ale neuspěli," poznamenal před časem Jajtner.

Sto devět bytů a nebytových prostor koupila před rokem pražská firma FC Capital za dvaašedesát milionů korun. O prodeji bytů v jednom balíku rozhodlo užší vedení města bez jakékoli debaty se zastupiteli, kteří našli oznámení na úřední desce.

Prodeje městských bytů nájemníkům spustila radnice na podzim 2012. Šlo o nejrozsáhlejší prodej městského majetku za posledních dvacet let. O byty zařazené do diskutovaného prodeje neměli dle slov radnice nájemníci zájem.