První plastové lahve s burčákem se v těchto dnech objevily u silnic na Znojemsku. Od minulého týdne ho zákazníkům nabízí i vinotéky. Velké vinařské firmy však jeho výrobu většinou směřují až na polovinu září, kdy centrum Znojma ožije historickým Vinobraním.

První lahve s burčákem si odnášeli zákazníci z vinotéky Vínovín již minulý týden. „Je z odrůdy Irsai Oliver z Čejkovic a cena je stejná jako loni, tedy dvaasedmdesát korun za litr. Zákazníci byli překvapeni, že je již burčák v prodeji, ale zpráva se rozkřikla a nyní již chodí cíleně. V dalších týdnech budeme nabízet ještě burčák z Muškátu moravského," vysvětlila spolumajitelka znojemské vinotéky Lenka Gregorová.

Burčák je zatím spíše rarita. Většina vinařů plánuje jeho výrobu až na září, a to ze zmiňovaného muškátu a odrůdy Müller Thurgau. „Burčák nabízíme výhradně u příležitosti Vinobraní, hrozny posbíráme pravděpodobně na přelomu srpna a září," podotkl marketingový ředitel Vinařství Lahofer Daniel Smola.

Na polovinu září směřují výrobu také vinaři z Lechovic. „Rané odrůdy irsaie necháme pořádně uzrát. Viděl jsem burčák v prodeji už v polovině srpna, ale nechci spekulovat o jeho kvalitě, to je věc obchodní inspekce," podotkl Roman Staněk z Vinných sklepů Lechovice.

Burčák od firmy Vinice Hnanice bude na pultech již od prvního září a šatovský Znovín Znojmo ho nabídne pátého září. „Hrozny na burčák budeme sbírat příští týden, vybereme ale jen některé. Sklizeň je letos opožděná. I přes suché léto odhaduji malinko nadprůměrnou úrodu. Réva totiž žila z vláhy, která se dostala ke kořenům na jaře, " uvažoval šéf Znovínu Znojma Pavel Vajčner.

U silnice ze Znojma na Jihlavu nebo třeba v Lechovicích již prodejci plastové lahve s pěnící tekutinou nabízejí. Označení „burčák" zákon dovoluje používat jen pro nápoj z tuzemských hroznů. Ti, kdo chtějí prodávat víc a dřív, a pořídí si proto hrozny třeba v Maďarsku, musí vystačit s poznačením „částečně zkvašený hroznový mošt."

Nad kvalitou dohlíží pracovníci potravinářské inspekce. „Kontroly již začaly, část vzorků nyní vyhodnocujeme, další část teprve sbíráme. Výsledky budeme znát až koncem srpna," podotkl Martin Štoll z České potravinářské inspekce a tím, že kvalita nabízeného burčáku se zlepšuje.

„Loni nasbírali naši kontroloři v celé zemi dvaapadesát šarží částečně zkvašeného moštu nebo burčáku, pouze dvě šarže burčáku nevyhověly. Naproti tomu roku 2011 z třiašedesáti vzorků bylo dvanáct nevyhovujících," zakončil Štoll.

Nepoctivý stánkař ze Znojemska udělal špatnou reklamu moravskému burčáku před šesti lety. Tehdy prodával v Říčanech u Prahy kvasící nápoj, který obsahoval čtyřicet procent vody. Kontroly před lety také odhalily nepoctivce ze Znojma, který burčák pančoval tak, že obsahoval téměř sedmdesát procent vody. Inspekce bude v kontrolách pokračovat během celého období, kdy je možné burčák prodávat, tedy až do třicátého listopadu.