Všechna zvířata jsou volně puštěná na velikánském pozemku, který je celý oplocený. „Na provoz jsme využili soukromé i obecní parcely, které tu ležely ladem. Chtěli jsme, aby došlo ke zkulturnění tohoto místa. Dnes již děti pomalu neví, jak vypadají některá domácí zvířata a koutek jim je ukáže. Máme tam holandské kozičky, jedno malé vietnamské prase, některé druhy bažantů a koroptví,“ řekl starosta Prosiměřic Jiří Lukeš.

V zoo koutku jsou k vidění pouze domácí a lesní zvířata. „Areál je velký a ve výběhu je trávy dost. Zvířata určitě nestrádají a nemají nouzi. O celý chod se starají místní dobrovolníci, kteří to všechno vymysleli. Začali se angažovat a vložili do začátku i své prostředky. Na zvířata se každý, kdo jde okolo, může přes plot zdarma podívat dvacet čtyři hodin denně,“ dodal starosta.

I s koroptvemi je v zoo koutku asi dvacet kusů. „S dalšími přírůstky už nepočítáme,“ řekl Lukeš. Za necelý týden navštívily zoo koutek děti ze základní i mateřské školy. „Chodí sem i v rámci školní výuky. Počítáme s tím, že o zoo koutek bude velký zájem,“ dodal. (spa)