„Začátek sezony byl úplně nádherný, poslední týden ovšem prší. Zatím je sezona jako na houpačce. Na víkend by snad mělo být zase hezky,“ hodnotil šéf kempu u pláže vranovské přehrady Pavel Svoboda.

Sezona na Vranovsku na počasí silně závisí. „Květen a červen byl letos velmi špatný, hodně pršelo. Prázdniny pak začaly dobře, úplně naopak než loni, kdy bylo tři týdny ošklivě a až potom přišlo lepší počasí,“ připomněl ředitel s tím, že prozatím je letošní sezona lepší než loni.

Kempům může nahrávat vyšší zájem o tuzemskou rekreaci. „Takový trend zřetelně existuje. Přispívá k tomu obecně rostoucí kvalita služeb v tuzemských zařízeních, která hostům nabídnou srovnatelný komfort za nižší ceny,“ potvrdil Svoboda.

Kvůli dešťům zůstávala v posledních dnech prázdná místa pro stany. „Chatky, ubytovny a penziony máme ovšem plné a obsazené dlouho dopředu, protože máme zrovna nejvyhledávanější termíny, kvůli četným celozávodním dovoleným,“ doplnil Svoboda.

Vranovský kemp nabízí letos návštěvníkům například nové lanové centrum, elektročluny či malý vodní fotbal.
V dobrou druhou polovinu léta doufá Marek Mucha, šéf kempu na opačné straně přehrady, u Bítova. „Poslední týden máme plné chatky, stanaři kvůli počasí odjeli. Prázdniny přitom začaly, po nevlídném červnu, příjemně. Bylo dobré počasí i voda, tomu odpovídala i návštěvnost,“ uvedl Mucha.

Sezonu v kempu zatím příliš neohrožují ani sinice. „Letos překvapivě začala voda kvést nejdřív na jezeře, poté sinice dokonce vymizely. Teď se sice začínají opět objevovat, ale zatím se lidé koupou,“ podotkl Mucha.

Podle výsledku letošní sezony správci kempu rozhodnou, zda začnou stavět bazén, který připravují dva roky.
„Díky vstřícnosti Povodí jsme už získali stavební povolení. Nyní musíme vyčkat na ekonomický výsledek sezony. Podle toho rozhodneme, kdy bazén postavíme,“ dodal Mucha.

Příjemně překvapený zájmem návštěvníků byl šéf kempu u Výrovické přehrady. „Nyní je sice v kempu méně lidí, ale v očekávání pěkného víkendu přijíždí víc návštěvníků, než bych vzhledem k počasí očekával. S letošní sezonou jsem zatím spokojený. První půlka července byla bezvadná, v červnu jsme sice běžných hostů měli méně, ale přibylo školních výletů a zájezdů,“ vypočítal Mucha.

V půli prázdnin podle něj sezona vyhlíží lépe než loni. „Vyplácí se nám sázka na stálou klientelu. Hosté se vrací pravidelně už pět či deset let a přibývá jich. Svou roli hraje zřejmě i to, že lidé letos dávají přednost domácím dovoleným před cestami do zahraničí,“ dodal Mucha.