Ode dneška minimálně do nedělní noci, ale možná až do úterý bude zcela uzavřen průjezd městečkem jak pro nákladní, tak pro osobní dopravu i autobusy.
„Silničáři budou na povrch silnice dávat už definitivní vrchní vrstvu a z toho důvodu bude silnice od mostu přes náměstí až po serpentiny celá uzavřena. Firma předpokládá, že pokud vyjde počasí, mohla by stihnout celou délku dokončit do zítřejšího večera,“ sdělil starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra.

Ten předpokládá slavnostní otevření silnice pátého října. „Termín byl z objektivních věcných důvodů posunut zhruba o čtyři týdny. Teď ale věřím, že máme na padesát i více let vystaráno. Pod povrchem silnice jsou vyměněné veškeré kanalizační, vodovodní a plynová potrubí, takže ani na ty nebude potřeba sáhnout,“ dodal starosta.

Podle stavební firmy se místní mohou těšit i na jednu zvláštnost. „Zhruba čtyři sta metrů vozovky ve Vranově nad Dyjí bude ze speciální gumoasfaltové směsi, díky které bude provoz automobilů v obci tišší. „Výhodou této technologie je delší životnost povrchu. Provoz na takové silnici je také tišší než na standardním asfaltu. Gumoasfaltový povrch ve Vranově bude mít tloušťku čtyři centimetry,“ doplnil stavbyvedoucí Jiří Soják. Celková doba výstavby je pětadvacet týdnů, cena stavby je sedmačtyřicet milionů korun.