V celostátním kole světové soutěže Innovative Education Forum - Soutěž inovativních vzdělávacích projektů získali za svůj projekt Chobotničky třetí místo a zvláštní cenu poroty.

„Prvňáci se učili v češtině písmeno ch. Aby si ho lépe zapamatovali, hned si ho vymodelovali z plastelíny. Pak se učili slova na ch a to, která zvířátka na tohle písmeno začínají. Tak se dostali k chobotničkám,“ přiblížil počátek projektu ředitel školy Miloslav Hubatka.

Exotické tvory si pak děti s učitelkou našly v encyklopedii a na internetu. „Když si je pak modelovaly ve výtvarné výchově a učitelka výtvory dětí fotografovala, napadlo ji, že by ještě mohly chobotničky rozhýbat. Nakonec z toho byl krátký animovaný film,“ dodal Hubatka.

Protože zástupci školy dostali letos poprvé nabídku zúčastnit se soutěže inovativních vzdělávacích projektů, přihlásili do ní právě Chobotničky.
„Děti si svůj projekt samy odprezentovaly a v konkurenci zejména žáku z druhých stupňů základních škol a středoškoláků porotu velmi zaujaly,“ přiblížil ředitel.

Třetím místem pro malé znojemské reprezentanty účast v soutěži skončila, národní vítěz postoupil do evropského finále. Soutěž je podle něj ojedinělá. „Existují různé přehlídky a konference, těm ale chybí možnost takového srovnání jako nabízí soutěž. Myslím, že dalšího ročníku se i díky už nabytým zkušenostem zúčastníme opět,“ shrnul ředitel.