Sraz přilákal do centra města řadu obdivovatelů. Auta se začala sjíždět už před devátou hodinou ranní a do desáté hodiny zcela zaplnila Masarykovo náměstí. Některá stála i podél chodníku vedoucího od Domu umění.

Kromě „výletních“ vozů známých značek nechyběly jeepy, pozornost poutal i retro autobus, auto příslušníků Veřejné bezpečnosti nebo sanitka.

close Historické vozy byly k vidění ve středu dopoledne na Masarykově náměstí ve Znojmě. info Zdroj: Deník/Ilona Pergrová zoom_in Historické vozy byly k vidění ve středu dopoledne na Masarykově náměstí ve Znojmě.

Nechybělo ani vozítko značky Verolex. „Podívej, tati, na to malé autíčko. Vypadá jako pro děti,“ táhl malý chlapec svého otce k autu.

Do vozítka se ale s trochou obtíží nasouká i dospělý muž, lidé ho mohou dobře znát z legendárního filmu Vrchní, prchni. Ujížděl v něm Josef Abrhám jako falešný vrchní.

Některá auta přijela nazdobená v duchu prvomájových oslav z dob dávno minulých. Nechyběly květy šeříku, vlaječky nebo budovatelské písně znějící z reproduktorů. Část účastníků se pak totiž spanilou jízdou vydala do Vratěnína, který je vyhlášený recesistickými oslavami Svátku práce.

Recesi s alegorickými vozy a projížďku pořádali také hasiči z Rakšic. Jízda vedla do Moravského Krumlova a pak zpět do Rakšic.

Ve stejném čase se konal i sraz v Miroslavi, pořadatelé pak naplánovali vyjížďku k doškové chalupě v Petrovicích. „Oficiálně pro veřejnost zahajuje další sezonu 4. května,“ pozvala starostka Petrovic Irena Závišková.

close Do Skalice u Znojma se již podesáté sjeli majitelé a milovníci veteránů. info Zdroj: Jaroslav Pokorný zoom_in Do Skalice na Znojemsku se sjedou 25. května majitelé a milovníci veteránů. Snímek je z akce pořádané roku 2022.

Další příležitost pro fanoušky veteránů k setkání bude v sobotu 25. května ve Skalici. Začátek srazu v Selském dvoře je v devět hodin ráno.