Vystřelené zlaté konfety zahajují karneval. Zábavu rozproudí známý „ptačí tanec“, při kterém již křepčí při různých příležitostech několikátá generace. Rodiče tleskají do rytmu a mnozí se činí i na parketu, aby dětem připomněli známé taneční kreace. Pohotově se je učí motýl Emanuel, hasič, spousta kovbojů a princezen, ale také zdravotní sestry. V přísálí zatím někteří návštěvníci sledují na televizní obrazovce klání našich hokejistů.

V Mikulově vyroste nové sportovně-zábavní centrum, v areálu bude herna inspirovaná Pevností Boyard.
Jako slavná Pevnost Boyard. V Mikulově vyroste nové adrenalinové centrum

Kejklíř Jonáš vše bedlivě sleduje a na konci skladby si vybírá jednu z maminek, aby jí položil otázku, která zdánlivě s karnevalem vůbec nesouvisí: „Jaký vztah máte k železnici?“ Nedozvídá se sice nic konkrétního, ale mašinfíra pro následující tanec je zjevně vybraný.

Po celém parketu se klikatí had v rytmu hitu Jede, jede mašinka. Účastníci projíždějí i pod mostem, který vyrostl během pár sekund pomocí dvou kuželů.

Děti se rozehřívají při dalších tancích a obrovskou radost mají ze sladkostí, které mezi ně Jonáš rozhazuje. Chystá se soutěž o nejlepší masku a někteří účastníci se snaží odhadnout, kdo zaujme porotu nejvíce. Bude to malý chlapec představující hasičské auto? Nebo snad mimozemšťan, nebo želvy Ninja?

Než bude jasno o nenápaditějším kostýmu, prodávají pořadatelé slosovatelné lístky. Ten, kdo bude mít šťastnou ruku při výběru, může totiž vyhrát nablýskané dětské jízdní kolo. Těžko říct, zda je to atraktivní výhrou, nebo přirozenou touhou jít štěstěně naproti, každopádně fronta se klikatí přes celý sál a mnozí berou lístky i po deseti. Někteří pro změnu využívají pauzu v programu k nákupu cukrové vaty, pendreků a dalších barevných cukrovinek.

Ilustrační foto
Povinnost přijímat dvouleté dětí dělá vrásky školkám. Kvůli místu i vybavení

Velký dětský karneval pořádá letos již podesáté občanský spolek Hodoňáci. Na sále se do večera obvykle vystřídá na pět stovek návštěvníků.