Děti a mládež jsme požádali o hodnocení práce radních.

Školáci si mohli zahrát na kantory. Vyplňovali formulář, který byl podobný klasickému vysvědčení. Od jedničky do pětky známkovali kulturní a sportovní vyžití, životní prostředí nebo dopravní spojení. Mohli také udělit třídní důtku či naopak mimořádnou pochvalu.

Hezčí známky nechtěli hodnotitelé ve Znojmě dávat kvůli nedostatečnému kulturnímu vyžití, dopravnímu spojení, zrekonstruovanému Hornímu náměstí, parkování v centru a věčně rozkopaným chodníkům a silnicím.

„Uděluji důtku za zohavení Horního náměstí, které vypadá jako velké parkoviště,“ uvedl v rubrice důtka jeden hodnotící student.

Pokus o objektivitu

Podle Lukáše Jiříčka, studenta čtvrtého ročníku, který nebyl součástí anonymního známkování, vnímá práci politiků řada lidí, včetně studentů, zkresleně. „Je to přesně podle známého pořekadla kdo nic nedělá, nic nezkazí. Vedení města udělalo pro Znojmo dost dobré práce. Ale když se dělá hodně věcí a mnohdy dobře, něco nemusí zas tak úplně dobře dopadnout,“ myslí si Jiříček.

Student, který je na gymnáziu předsedou studentského parlamentu, kladně hodnotí například spolupráci města a studentů při pořádání majálesu. „Výborný je také hudební festival pana Ludvíka, který město podporuje,“ uvedl Jiříček.

Plusové body radnice nasbírala za vánoční výzdobu, ohňostroj při vinobraní či mobilní kluziště.

Kritiku okomentoval radní Jiří Kacetl. „Věřím, že se brzy vyřeší například systém parkování formou parkovacích domů. Chtěli bychom v centru města uvolnit ulice. A co se týká kritiky kulturních akcí, bylo by dobré říct konkrétní věci, které by se daly řešit,“ popsal Kacetl.

V Moravském Krumlově se hodnotící shodli na tom, že ve městě především chybí bazén a koupaliště a nelíbí se jim parkovací systém. V kolonce celkové hodnocení vyšla u obou škol průměrná známka trojka.

Podle starosty Jaroslava Mokrého město nejprve potřebuje vybudovat infrastrukturu. „Stavba bazénu není v současné době prioritou města,“ řekl starosta Mokrý.

„Vnímám, že jsme slíbili bazén, ale nemůžeme ho postavit do té doby, dokud nebudeme mít vyřešené splašky,“ uzavřel místostarosta Krumlova Tomáš Třetina.