Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní poprvé schůzovali, audit odložili

Znojmo – Důkladné diskuse nad většinou bodů a vracení řady podkladů úředníkům k dopracování. Tak vypadala v úterý první řádná schůze nových znojemských radních. Zadání avizovaného auditu chtějí radní ještě dopilovat příští týden. Do dvou týdnů také slibují začít publikovat usnesení rady.

18.11.2010 11
SDÍLEJ:

Zbyšek Kaššai.Foto: Archiv ČSSD

„Bylo poznat, že jsme na startu. Kolegové přišli dobře připravení a důkladně rozebírali i ty body, u kterých jsem předpokládal, že o nich rozhodneme velmi rychle. Jednání bylo velmi přínosné,“ hodnotil první sezení devítky radních starosta Zbyšek Kaššai. Ten jako řadový radní pracoval i v předchozí sestavě, než odešel v polovině volebního období do opozice.

Spokojený byl i jeden z nováčků v zastupitelstvu i radě, Jiří Ludvík ze sdružení nestraníků.
„Můj osobní dojem je velmi dobrý. Zasedali jsme sice dlouho, ale kvůli tomu, že jsme všechny záležitosti důkladně prodiskutovali a pak buď vrátili k dopracování, nebo schválili,“ uvedl radní Ludvík.

Plány na audit

Jedním z předpokládaných výstupů úterní rady mělo být zadání auditu. Radní ale po obsáhlé diskusi odložili zadání výběru auditora na příští týden.
„Víme, co chceme auditem dosáhnout, v tom je mezi námi shoda. Potřebujeme ještě dopilovat detaily zadání podle připomínek koaličních partnerů. Jde například o to, jak případně auditora pověřit dalším podrobnějším zkoumáním, pokud by někde našel chybu,“ vysvětloval starosta.

Prozatím je tak zřejmé, že firma najatá na základně výběrového řízení provede nejspíš forenzní a personální audit na čtyřech odborech radnice a přezkoumá stav a situaci městských financí.
„Auditor se zaměří hlavně na odbory spojené s korupčním jednáním, tedy majetkový, rozvoje, školství a kultury a stavební. Zkoumat bude také příspěvkovou organizaci Městské lesy,“ dodal Kaššai.

Starosta očekává, že konečné podmínky plánovaného výběrového řízení na auditora schválí radní příští týden.
„Předpokládám, že do konce roku budeme mít auditora vybraného a od ledna že se pustí do práce. Výsledky bychom pak měli mít na stole nejpozději do konce března,“ odhadoval Kaššai.

Řadu dalších bodů z programu prvního sezení radní poslali úředníkům zpátky k dopracování.
„Většinou proto, že jsme nebyl spokojeni s důvodovými zprávami a vysvětlením proč navrhují odbory právě ten postup, který ve svých zprávách předkládají,“ tvrdil starosta.

Znovu a lépe!

Úředníci radnice musí například dopracovat své materiály ohledně chystaných víceúčelových sportovních ploch, plánovaných v rámci rozsáhlého programu revitalizace přímětického sídliště či kompostárny, na jejímž zbudování se město podílí.

Radní také začali chystat nové komise, které zastupitelům zpracovávají doporučení k různým oblastem.
„Od odborů jsme si vyžádali vyhodnocení práce a efektivity komisí, které pracovaly v minulém období. Podle výsledku pak rozhodneme o počtu a velikosti jednotlivých komisí. Pak vyzveme strany, aby nominovaly členy. Chystáme i menší změny v zaměření a počtu komisí,“ informoval Kaššai. Jak dodal, vznikne zřejmě samostatná komise pro kriminalitu mládeže, naopak je pravděpodobné sloučení komise pro důchodce s komisí sociální.

„Shodli jsme se také na tom, že usnesení rady města chceme zveřejňovat. Nyní jen řešíme technické detaily, jak splnit zákonné povinnosti ohledně ochrany dat. Očekávám, že usnesení budou na webu od počátku prosince,“ shrnul starosta.

Autor: Martin Moštěk

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ Znojmo - Přímětice

ILUSTRAČNÍ FOTO: Zámek ve Vranově nad Dyjí.

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Myslivci ulovili už devět stovek divočáků. Aby zabránili šíření afrického moru

Jižní Morava - Téměř devět stovek divočáků ulovili za poslední tři měsíce myslivci na Hodonínsku a Břeclavsku. Tak dlouho už na Moravě a ve Slezsku platí mimořádná veterinární nařízení, která mají zabránit šíření nebezpečného afrického moru prasat ze Zlínska. „V okrese Břeclav to bylo téměř dvě stě kusů, na Hodonínsku pak více než sedm set,“ informoval v pondělí Petr Majer ze Státní veterinární správy.

V Archeoparku Pavlov vystaví originální venuši. Sošku starou téměř 30 tisíc let

Pavlov - Jedinečnou příležitost spatřit originální sošku Venuše z Pavlova mají lidé, kteří se vypraví do Archeoparku v Pavlově na Břeclavsku. Figurka z mamutoviny stará 27 až 29 tisíc let tam bude k vidění od soboty, kdy je mezinárodní den archeologie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení