„Ze tří oslovených organizací jedna nesplnila náš limit sto padesát tisíc korun měsíčně. Vybraná advokátní kancelář nám nabídla cenu sto třicet tisíc korun měsíčně. Suma zahrnuje právní služby jak pro radnici, tak pro městské organizace,“ sdělil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Nové právníky hledalo město proto, že rychle a výrazně překročilo kontrakt s pražskou kanceláří KŠD Šťovíček. Dvoumilionovou zakázku původně zamýšlenou až na dva roky radnice o půl milionu přečerpala již po půl roce. Představitelé města tehdy čelili kritice, že na právní služby nevypsali zcela otevřenou soutěž, ale obeslali jen tři firmy. Přesto nyní opět zvolili stejný postup.

Podle starosty jsou nyní nastavená pravidla pro poptávání a placení právních služeb hospodárnější. „Udělali jsme si hrubou analýzu a kontrolu zadávání právních služeb bývalým vedením města v minulém období. Smlouva sice tehdy zněla na šestadevadesát tisíc korun, ale další sumy platily některé příspěvkové organizace. Jen za radnici a Besedu tak platby činily kolem sto čtyřiceti tisíc korun,“ upozornil starosta.

Okamžikem rozhodnutí radních se obě právní kanceláře ve službách pro město vystřídaly.

„Z praktických důvodů a také kvůli úspoře nákladů, které bychom měli z předávání rozpracované agendy, dokončí KŠD Šťovíček ještě práci na zhruba pěti případech, které pro město zpracovává, například tendr na organizátora prodeje městských bytů,“ dodal starosta.

Radní také chystají výběrové řízení na organizátora velkých soutěží. „Nebude to velká zakázka, protože jde o překlenutí několika měsíců do účinnosti nového zákona. Pak vypíšeme otevřenou nadlimitní soutěž,“ doplnil starosta Gabrhel.