„Případ byl řádně prošetřen. Nebylo prokázáno, že došlo ke spáchání trestného činu. Proto je případ v současné době odložen,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Předmětem trestního oznámení, které policie dostala od radnice, bylo podezření o podplácení úředníků městské bytové komise a dalším ovlivňování při přidělování městských bytů.

„Nejmenovaný občan nás informoval o tom, že poskytl blíže nespecifikovanou částku za přednostní přidělení konkrétního bytu,“ uvedl již dříve místostarosta Jan Blažíček. Jedná se podle něj o člověka, který je trestně stíhán, aktivně se o něj zajímá kriminální policie. „Během posledních dnů jeho jednání a telefonáty začínaly nabírat na intencích vyhrožování. Byl jsem nucen podat trestní oznámení,“ dodal.

Braní úplatku je trestné pro obě dvě strany. Tomu, kdo se tohoto činu dopustí a je přitom přistižen hrozí až roční vězení nebo peněžitý trest. Pokud se ovšem do korupce zapleten veřejný činitel je sazba ještě vyšší. Za mřížemi si přistižený může odsedět až pět let.