I v dalších měsících se na titulních stranách objevují podobně stylizované ženy. Občas s ovocným nádechem, někdy dokonce s kameny v rukou. Vždy podle toho, jakou odrůdu révy vinné symbolizují a co je pro ni charakteristické. Nejedná se ale o profesionální modelky, jde o vinařky a vinohradnice, které si pro focení vybraly vždy svou oblíbenou odrůdu vína.

Choroby kmínků révy vinné se rozvíjí skrytě uvnitř dřeva. Nejničivější je ESCA, na niž nepůsobí žádné současné přípravky.
Spása pro víno z jihu Moravy: vědci objevili lék na smrtící chorobu révy

Libuše Vrbová z lednového čísla vyrábí víno v rodinném vinařství v Hustopečích. V rozhovoru, který doprovází každou fotografii, líčí, jak jsou lidé stále ještě překvapení, že za vínem stojí žena. „V mém případě lidé zkrátka nevěří, že víno dělám já. Myslí si třeba, že jsem tváří vinařství a jen nalévám víno. Ale když zjistí, že víno vyrábím, jsou v šoku,“ popsala mladá vinařka.

Focení se uskutečnilo loni v říjnu, a to i přesto, že v tomto období mají vinaři i vinařky vždy plné ruce práce s vinobraním. Bylo ale důležité, aby byla k dispozici čerstvá úroda i s listy. Všechny doplňky, kterými jsou pózující vinařky ověnčené, jsou totiž živé. Autorkou použitých korunek a čelenek byla garderobiérka z brněnského Mahenova divadla.