Stavební firma ulici začala měnit od začátku dubna a hotovo má být začátkem září. „Rekonstrukce bude zahrnovat opravu silnice, chodníků i vybudování nového veřejného osvětlení. V plánu je také úprava okolí Vlkovy věže, kde budou posunuty stávající vstupní brány směrem do Kapucínské zahrady. Kolem věže tak vznikne náměstíčko a věž bude možné obejít. Součástí prací bude i nové oplocení a kované brány do prostoru zahrady,“ sdělil před časem mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Současně, aby nebylo nutné do nových povrchů v následujících letech zasahovat, je v plánu rekonstrukce plynovodu a menší úpravy na kanalizaci. 

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Investice města bude 6,8 milionů korun bez daně. Ulice je zavřená pro auta, pěší mají po celou dobu stavby průchod umožněný. Informativní tabule v ústí ulice upozorňuje na to, že všechny prodejny a provozovny jsou nadále otevřené.

Dle předpokladů archeologů práce odhalily část středověkého opevnění.  Po více jak třiceti letech se na povrch dostaly dva kamenné oblouky mostu. „Odkryli jsme celý půdorys dvouobloukového mostu i s čelními a bočními stěnami,“ sdělil archeolog David Humpola, který záchranný výzkum v Kollárově ulici vede.

Jako první venkovní koupaliště otevřela v pondělí 22. května Městská plovárna Louka ve Znojmě.
Plavčíci i lékaři zachránili na koupališti ve Znojmě tonoucího se chlapce

Na nutnost oprav ulice upozorňovali sami bydlící. Jednu ze stížností zveřejnilo hnutí Pro Znojmo na sociálních sítích v dubnu před třemi lety. „Vážený pane starosto, jsem nešťastný, jak Kollárova ulice vypadá. Chodníky jsou nerovné, na každé straně jiný materiál - na jedné asfalt, na druhé pak vypadávající dlaždice z betonu. Silnice - to je jeden tankodrom. Každé ráno tu jsou výkaly od psů. Několikrát jsem byl na městě a tam mi řekli, že nejsou peníze. Tato ulice je bránou do centra města a je nejvíce zanedbaná ve Znojmě," poukázal jeden z podnikatelů, který má v ulici provozovnu.