Práce potrvají zhruba měsíc. „Po tuto dobu bude Dětské oddělení přesunuto na Gynekologicko-porodnické oddělení. Zde bude nutné omezit lůžkovou kapacitu. Z těchto důvodů byly ve spolupráci s jinými obory přesunuty plánované hospitalizace,“ sdělil mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.

Rodiče, kteří by chtěli zůstat s dětmi v nemocnici, musí počítat s tím, že to nebude možné ve všech případech. „Bude nutné přistoupit k redukci hospitalizace rodičů. Přednostně budeme přijímat kojící matky a rodiče dětí s handicapem. Ostatním doprovodům umožníme celodenní pobyt bez nároku na lůžko,“ sdělil Jajtner.

Na pondělní tiskové konferenci představil nový ředitel znojemské nemocnice plánované změny.
Pohotovost ORL a nový urgentní příjem. Nemocnice Znojmo chystá změny

Jak doplnil ředitel Nemocnice Znojmo Miroslav Kavka, mrzí ho, že k tomuto omezení musí přistoupit. „Úprava je ale nezbytná. Nabídneme pak pacientům i jejich doprovodu vyšší komfort. Děkujeme především rodičům za trpělivost,“ vzkázal Kavka a ujistil, že po celou dobu rekonstrukce bude respektováno právo všech dětí na přítomnost svých rodičů.

Svačinový koutek pro matky obsahuje nutričně vše, co po porodu potřebují.
Matky ve znojemské porodnici mají nově svačinový koutek. Nabízí pestrou stravu

Rekonstrukce je součástí oprav sociálních zařízení na osmi místech v nemocnici. „Opravou již prošly veřejné toalety naproti urgentnímu příjmu, naproti vstupům do lékárny, polikliniky i infuzní terapie, dále naproti podatelně a na poliklinice u ambulancí urologie. Investice je hrazena z vlastních zdrojů nemocnice, a to ve výši 4,36 milionu korun,“ shrnul Jajtner.