„Prvními dvojčaty roku byly holčičky Natálie a Sára Sapíkovy z Únanova na Znojemsku, narodily se třetího ledna. Pak už následovaly klučičí dvojice. Milan a Martin Čapkovi z Hodonic na Znojemsku se narodili osmnáctého ledna a hned dva dny na to další pár chlapců. Sebastian a Tobias ze Znojma,“ potvrdila mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá.

První dvojčata narozená v roce 2022 v Nemocnici Znojmo se jmenují Sára a Natálie.
První letošní dvojčata: ve znojemské nemocnici se narodily Sára a Natálie

Všechna dvojčata se narodila zdravá s porodní váhou kolem dvou kilogramů. Jedněm z nich pomohlo na svět umělé oplodnění, ostatní jsou přirozeným dílem rodičů. Holčičky čekala doma malá sestřička, stejně jako kluky Čapkovi. Sebastian a Tobias se s maminkou vrátí do větší rodiny. Doma na ně čekají dva nebo tři sourozenci, přesný počet se Deníku Rovnost zjistit nepodařilo.

Všechna dvojčata přivítal na světě i ředitel nemocnice Martin Pavlík i když obvyklá tradice je vítat jen první narozené dítě v novém roce. „Bylo to milé setkání, maminka hned dala panu řediteli do náruče jednoho z chlapců, bylo to pro něj překvapení i když začínal svou praxi jako pediatr. Po dlouhé době si vyzkoušel jaké to je chovat novorozence,“ pousmála se Veselá.