Odboráři odcházeli z jednání spokojeni. „Podepsali jsme kolektivní smlouvu tak, jak jsme byli původně dohodnuti. Stávku i stávkovou pohotovost jsme proto odvolali. Umožnil to zejména přístup města, které zaručilo, že podepíše s firmou dodatek smlouvy o navýšení plateb s ohledem na vládní nařízení," řekl vyjednavač odborářů Libor Weinstein.

Podle ředitele firmy Petra Chadima si všichni aktéři vyjasnili, co pro ně nařízení vlády znamená. „Myslím, že celý problém vznikl v důsledku nešťastné mediální zkratky a z toho vyplývající interpretace nařízení vlády, jehož dopady se musí vždy posuzovat v návaznosti na konkrétní smlouvy mezi dopravcem a městem," uvedl Chadim.

Podpis dohody uvítal i starosta Znojma Vlastimil Gabrhel, který jednání svolal. „Našli jsme kompromis, který respektuje práva a povinnosti všech zúčastněných. Důležité je, že kolektivní smlouva je podepsaná, stávka zažehnaná a cestující proto nebudou rukojmími krizové situace. To byl hlavní cíl zprostředkování, kterého se město ujalo," řekl starosta.

Zástupce města ještě čekají další jednání s dopravní společností o naplnění zmiňovaného nařízení vlády. „Smlouva, kterou s s dopravcem máme, umožňuje dojednat dodatek kvůli nepředvídatelným nákladům vzniklým z legislativních důvodů. Nařízení je velmi čerstvé, proto k němu postupně získáváme další informace. Dodatek by ale mělo dostat k projednání prosincové zastupitelstvo," informoval starosta Gabrhel s tím, že zatím není zřejmé, kolik bude městskou kasu navýšení plateb dopravní firmě stát.