„Za první pololetí tohoto roku se ze Znojemska registrovalo téměř tři sta rodin. Celkem ze znojemského regionu vlastní rodinný pas osm set třicet rodin,“ řekl tiskový mluvčí projektu Stanislav Skoumal. Na letošní prázdniny vydali koordinátoři pasů i Slevový katalog snabídkami po celé republice. „Podobný připravujeme také na zimu. Zároveň chystáme pro držitele pasů akci vŠiklově mlýně. Prvního září dostanou rodiny padesátiprocentní slevu na vstup do westernového městečka,“ dodal Skoumal.
 v>
Ve Znojmě mohou rodiny využít pas například na plovárně Louka. „Pro držitele pasu máme pětadvacetiprocentní slevu a lidé služby využívají. Například vneděli přišlo na plovárnu deset rodin spasem,“ uvedl správce koupaliště Josef Císař.
 
S nápadem vytvořit rodinný pas, který lidem zajistí levnější vstup do kulturních objektů, přišel jako první v České republice Jihomoravský kraj. „První pasy jsme rozdali loni v květnu. Celkem je na jižní Moravě zaregistrovaných už třináct tisíc párů,“ sdělil mluvčí kraje Jiří Klement.