1.3. Znojemští policisté zadrželi dva pachatele loupežných přepadení benzinek ve Chvalovicích, u Miroslavi a spořitelny v Miroslavi. Informaci o jejich dopadení zveřejnili policisté přesně po měsíci od přepadení.

3.3.Vichřice Emma se v sobotu prohnala Znojemskem. Přerušila dodávku elektřiny tisícům rodin, poničila střechy, lámala stromy.

4.3. Tři ozbrojená přepadení s pistolí v ruce a celkový lup jen sedmnáct tisíc. Za smolaře se může považovat dvojice jednadvacetiletých mladíků, které minulou středu dopadli znojemští policisté. Těm pomohla i hloupost mladých desperátů. Na loupeže se vydávali v autě registrovaném na rodiče jednoho z nich.
4.3. Znojemská radnice vyčlenila na letošní likvidace černých skládek jen polovinu loňské částky. Šetří díky důslednějším strážníkům a všímavým lidem.

5.3. Znojmo nabídne dalekohledy, zvukového průvodce a ponocného. Miroslav pojme letos Meruňkobraní ve větším. Letní kino a koncerty přibudou v Krumlově.

6.3. Znojemské volejbalistky nedokázaly porazit pátý tým tabulky TJ Sokol Dobřichovice. S druhou nejvyšší soutěží u nás se tak musely rozloučit.

7.3. Výzvy k jednáním, otevřené dopisy a vize kulatých stolů putují mezi městem, vlastníky autobusového nádraží a občanským sdružením, které se staví proti záměru radnice postavit pro autobusy nový terminál. Cestující na ulici Milady Horákové musí počítat s tím, že v dohledné budoucnosti budou kličkovat mezi autobusy a postávat u provizorních zastávek.

10.3. Budova Tip Klubu, která vyrostla v centru Znojma těsně před revolucí, se rozpadá. Majetek v hodnotě milionů korun se dostal do rukou lidí, kteří se o něj roky nestarají. Likvidátor Žák čelí obžalobě.

12.3. Soudní spor o vlastnictví jaroslavického zámku ukončila sama žalobkyně. Rakouský lékař Sigurd Hochfellner tak může začít pracovat na jeho opravě.
12.3. Skoro třicet moravskokrumlovských maturantů se do Znojma vypravilo darovat krev. Právě mladých dárců má znojemská nemocnice nedostatek.

13.3. U Hrádku už stojí největší fotovoltaická elektrárna ve střední Evropě. Spuštěna by měla být v nejbližších týdnech.
13.3. Město vybralo firmu, která se postará o parkování ve Znojmě. Parkovací domy zatím nebudou, počet parkovacích míst je v centru dostačující.

15.3. Jen tři měsíce od svého spuštění dostaly nové webové stránky Znojma první ocenění. Odborná porota krajské části soutěže Zlatý erb je vybrala jako nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst. Ve veřejném hlasování pak zvítězil web obce Bezkov.

17.3. Firma z Dobšic začala po městech a obcích Znojemska rozšiřovat nádoby na použitý rostlinný olej z domácností. Vylévání do odpadů škodí potrubí i čističkám.

18.3. Jako v Chicagu nebo Los Angeles se budou zřejmě už od dubna cítit znojemští strážníci. Radnice jim pořídí futuristické motorové vozítko - segway, které používají právě jejich američtí kolegové. Ulehčit by mělo především práci okrskářů.

19.3. Překvapení, šok. O to se při včerejším zasedání znojemských zastupitelů postaral starosta Petr Nezveda. Navrhl totiž zrušit záměr prodeje zhruba tří tisíc městských bytů, který byl jablkem sváru mezi místními politiky řadu měsíců.
19.3. Policie prošetřuje původce černé skládky poté, co tam přistihla vysypávat řidiče nákladního auta firmy .A.S.A. křidlice.
19.3. Opilého motorkáře honili v noci na úterý po centru města znojemští strážníci. Muže zaregistrovala kamera městské policie, jak se bez přilby, bez rozsvícených světel a dokonce bez registrační značky na svém stroji prohání po chodnících a trávnících na Náměstí Svobody.
19.3. Představitelé města přestali usilovat o bezúplatný převod Louckého kláštera do svého vlastnictví. Podle vedení radnice byly požadavky státu příliš tvrdé. Od města například stát požadoval, aby do deseti let zvládlo rekonstrukci kláštera. Za každý rok zpoždění hrozila pokuta jeden milion korun.

20.3. Zájem o dovolenou, na kterou radnice důchodcům přispěje polovinou částky, je velký. Po prvním dni jsou autobusy na Makarskou riviéru téměř plné.

21.3. Řediteli Dětského domova Na návrší spadl kámen ze srdce. Školní docházku dokončí děti v klidu i příští rok.

25.3. Několik dní příprav, řada světel, osm kamer a plný kostel svatého Mikuláše. Česká televize poprvé, v téměř dvacetileté historii živých přenosů mší, vysílala v neděli dopoledne ze Znojma.

28.3. Přestože zájem lidí o extraligový hokej ve Znojmě upadá, zbylí fanoušci mohou jásat. I příští rok mohou chodit na ty nejlepší tuzemské hokejisty do Hostan Arény. Majitel klubu Jaroslav Vlasák potvrdil, že Znojmo odehraje i desátou extraligovou sezonu.