1.11. Dvacet měsíců za mřížemi a ústavní léčba ze závislosti na drogách čeká pětadvacetiletého Josefa Šulu z Hodonic. Společně se svým komplicem Bohuslavem Kočkou ze Znojma čelili u Okresního soudu ve Znojmě obvinění z výroby a prodeje pervitinu. Kočka nakonec odešel ze soudní síně s podmíněným trestem.

4.11.
Ševce pohřbila silná koruna. Skoro stovka propuštěných zaměstnanců společnosti HJV, která definitivně ukončila výrobu, se nahrnula na úřad práce. Na několik hodin zcela zaplnili vstupní prostory úřadu.

5.11.
Nejlepší kolekci vín má Eko Hnízdo. Alespoň tedy podle třetího ročníku Malé encyklopedie českých a moravských vín, jejímž autorem je jeden z nejuznávanějších tuzemských sommeliérů a vinařských odborníků Branko Černý.
5.11. Zákeřnou křižovatku nahradil rondel. Dlouho očekávaný kruhový objezd otevřeli na místě bývalé nebezpečné křižovatky silničáři počátkem listopadu u Čejkovic.

6.11.
Rekonstrukce centra Znojma. Do rozsáhlé opravy Horního a Václavského náměstí a ulice Přemyslovců se pustí dělníci čtyř stavebních firem. První přijde na řadu ulice Přemyslovců a část Horního náměstí. Práce skončí až v květnu.
6.11. Zájemce o pronájem parku tají plány. Záměr pronájmu části areálu horního zámeckého parku, který léta chátrá, avizuje moravskokrumlovská radnice. Bývalý amfiteátr s tribunou a sociálním zařízením chce město pronajímat občanskému sdružení Alma. Zástupci Almy však odmítli podat o projektu bližší informace.

7.11. Znojemský exekutor Pavel Procházka, kterého soud odsoudil za zpronevěru, znovu pracuje ve své profesi. Vyhrál totiž spor s ministerstvem.

8.11. Krumlov přijde o místo pro Epopej. Incheba vypověděla smlouvu o pronájmu prostor v místním zámku. Město tak zřejmě přijde o prostory pro epopej.
8.11. Šéf strážníků Petr Kolouch zvažuje trestní oznámení. Bývalý strážník Radek Pechura totiž tvrdí, že ředitel znojemské městské policie se opilý pozvracel ve služebním autě. Ten vše popírá a zvažuje trestní oznámení na Pechuru.

11.11. Přechod Hatě: rovnou cestou za měsíc. Přímé cesty přes bývalý hraniční přechod Hatě se do měsíce, téměř rok po vstupu republiky do schengenského systému, dočkají řidiči cestující ze Znojma do Rakouska. Příští rok chtějí silničáři opravit i dvě cesty přes hranici u Jaroslavic.

12.11. Přenosný radar zkoušeli znojemští strážníci. Připravují se tak na příští rok, kdy má začít platit novela zákona. Rychlost budou měřit i nadále. Strážníci budou muset místa, která si vyberou pro měření rychlosti, konzultovat se státní policií. Na měřený úsek navíc upozorní dopravní značky.
12.11. Lokálku do Hevlína zatím nezruší. Dráhy nakonec zachovají spoj mezi Hrušovany a Hevlínem, který chtěl letos kraj zrušit.

13.11. Ještě šest milionů korun zbývá znojemským radním k zahájení stavby kaple na Mariánském náměstí ve Znojmě. Radní již vybrali stavební firmu. Nyní jednají o dotacích s ministerstvem financí a krajem.

14.11. Stroj zabil dělníka. V Hevlíně zemřel pod převráceným nakladačem, kterému se utrhla kabina, osmačtyřicetiletý muž. Případ vyšetřuje policie.

18.11. Různé podoby country tanců představilo o víkendu znojemskému publiku 11. mistrovství dětských country tanečních souborů. Mistrovství se do Znojma dostalo díky úspěchu svěřenců vedoucího skupiny Zuzana Jiřího Blažka.
18.11. Koalice slibuje investice do bytů. Po dvou letech vlády chválí znojemská koalice změny a chystá nové projekty. Opozice kritizuje parkování a autobusové nádraží. Šéfka opozice Marta Bayerová označuje některé změny za povrchní.

21.11. Muže v bezvědomí oddal ve znojemské nemocnici místostarosta Znojma Pavel Balík. Novomanžel navíc pár hodin po obřadu zemřel. Případ, kterým se po zveřejnění ve Znojemském deníku zabývala celostátní média, prošetřuje policie.
21.11. Divočáci se přemnožili. Mohou za to také poslední teplé zimy. Vloni myslivci ulovili na Znojemsku téměř tři tisíce divočáků. Značný počet černé zvěře je i na Moravskokrumlovsku.

28.11. Evakuaci žáků vémyslické školy a dekontaminaci aut a lidí nacvičovali záchranáři kvůli simulované jaderné havárii. Místo běžné výuky se na několik hodin stali školáci součástí největšího cvičení složek integrovaného záchranného systému.

29.11. Špaček nespolupracoval s StB, potvrdil definitivně soud. Bývalý lidovecký senátor Milan Špaček uspěl ve vleklém právním sporu s ministerstvem vnitra. Ten se týkal jeho údajné spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou komunistické státní bezpečnosti.