7. 8. Na dvacet milionů korun vyjdou opravy zchátralých mostů. Výměna silničního v Gránicích začne příští týden, lávka k nemocnici čeká na podpis smlouvy.

8. 8. Na znojemských silnicích letos zemřel už druhý motorkář, když při projíždění zatáčky ve velké rychlosti nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení v Moravském Krumlově.

9. 8. V bazénu u rodinného domu v Šumné se utopila teprve dvouletá holčička. Záchranářům se ji přes značné úsilí nepodařilo oživit.
9. 8. Důchodcům a invalidům nájem v městských bytech buď klesne nebo zůstane stejný, všem ostatním nájemníkům vzroste o zhruba deset korun za metr čtvereční. Tak rozhodli znojemští radní.

11. 8. Sobota patřila tradičním akcím. V Dyjákovicích se lidé bavili na páté Topinkyádě. Celodenní akce přilákala desítky lidí. Tančilo se, zpívalo a hlavně soutěžilo. Třeba o Topinkového krále. Výlov sektu ze dna vranovské přehrady pobavil především rekreanty, dvoudenní akci nabídly Hrušovany nad Jevišovkou v podobě Vavřineckých slavností.

13. 8. Dvě silné detonace roztřásly celou severní část Znojma. Silnice, spojující město s částí Hradiště, se tak po více než šedesáti letech zbavila svého skrytého a smrtelného nebezpečí. Asi půl metru pod povrchem vozovky totiž od druhé světové války ležely dvě nastražené stokilogramové letecké bomby.

14. 8. Zkušení matadoři parlamentní politiky, i nováčci volebních klání, předložili své nominace do senátních voleb na Znojemsku. Senátorem chtěla být osmička kandidátů: Tomáš Rothröckl, Alois Vybíral, Petr Nezveda, Marta Bayerová, Ladislav Skopal, Josef Molín, Jiří Peřinka a Jiří Stanislav.

15. 8. Důchodkyně Štěpánka Faglerová slavnostně přestřihla pásku ve vchodu do nového znojemského útulku pro kočky. Milovnice zvířat darovala městu na jeho zbudování čtvrt milionu korun, dalších sto tisíc doplatila obecní pokladna. Útulek pro kočky je nyní jediný na Znojemsku.

16. 8. Trpělivost ze zápachem, linoucím se z bioplynové stanice ve Velkém Karlově, došla starostům okolních obcí. Sepsali otevřený dopis ministru Bursíkovi.
16. 8. Bezplatné parkování v Moravském Krumlově skončilo. Řidiči v centru města musí počítat s tím, že za stání aut zaplatí.Za první hodinu to bude pět korun, za každou další započatou hodinu pak dvacetikoruna.

18. 8. První zvon pro zbrusu nový kostel sv. Ducha v Šumné na Vranovsku posvětil v sobotu generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek. Sváteční mši pak pro shromážděné věřící nesloužil v kostele, ale v sále blízkého kulturního domu. Nový zvon kostela v Šumné nese jméno sv. Josefa a váží sto padesát kilogramů.
18. 8. Surrealista Lubo Kristek předvedl u Janohradu na Břeclavsku neobvyklou podívanou. Během happeningu se odehrálo šest svateb. I jeho.

20. 8. Delší než loni, s nižšími výkupními cenami a vyššími výrobními náklady, ale i výnosem. Takové je stručné srovnání letošních žní v porovnání s těmi loňskými. Deštivé počasí zkomplikovalo zemědělcům práci na polích, na druhou stranu nezpůsobilo úrodě žádné větší újmy.

22. 8. Dobšice v sobotu zažily historicky první přehlídku divadelních souborů. Představí se ochotníci z celého okresu. Organizátoři chtějí vytvořit novou divadelní tradici. Pro návštěvníky jsou připraveny Dobšické divadelní dožínky.
22. 8. Na neoficiálním mistrovství světa, na kterém ve francouzském Frontignan la Peyrade mezi sebou soutěží špičková vína odrůdy Muškát, se do nejlepší desítky prosadil také výrobek šatovského vinařského podniku Znovín Znojmo. Muškát žlutý získal na Muscats du Monde zlatou medaili a dostal se mezi deset nejlepších z celé přehlídky.

27. 8. Kolem dvaceti procent druhů motýlů zmizelo ze znojemské krajiny. Objevil se naopak desítky let nespatřený hvozdík pyšný, do Podyjí se vrátil i nezvěstný sysel.

29. 8. Řidič nákladního auta srazil v noci na čtvrtek na Vídeňské ulici chodce. Ten na místě zemřel. Pár hodin předtím auto těžce zranilo motorkáře.

30. 8. Poblíž bítovského hradu roste třicetimetrová rozhledna, jediná na Znojemsku. Bude se jmenovat Rumburak a vedle ní vznikne i nové školící středisko, bowling a fitness centrum.