1.9. Kolem čtyř milionů korun investovalo Znojmo do výměny oken na základních školách v Příměticích, na Pražské a Klášterní a do výměny kotlů ve škole na náměstí Republiky či Jubilejního parku. Děti na Znojemsku tak hned po prázdninách nastupují do zrekonstruovaných školních budov.

2.9. Lidé z Koželužské ulice požádali radnici o odstranění černé stavby na městském pozemku. Pod petici se podepsalo padesát lidí. Podle místních se v malém zděném domku schází bezdomovci.
2.9. Pětačtyřicáté výročí expozice Muchovy Slovanské epopeje oslaví Krumlovští v polovině září. Jedná se o první slavnost, kterou k jubileu město pořádá.

3.9. Na jihu Moravy mají do konce roku skončit tři pobočky České pošty. Dvě z toho zmizí ze Znojemska, z Vémyslic a Lechovic.
3.9. Největšími vlastnickými přesuny pozemků od dob kolektivizace zemědělství prochází nyní Znojemsko. Může za to dědictví z padesátých let a nedotažené příděly státní půdy. Kvůli nim mohou desítky lidí přijít i o stovky metrů čtverečních pozemků, na kterých už generace hospodaří.

4.9. Do Znojma míří jihomoravští lídři všech největších stran. Budou zde desetitisíce lidí a nejbombastičtější vinobraní v historii.
4.9. V rozbořených chatách na zahradách v místech budoucího obchvatu se zabydleli bezdomovci. Odnášejí, co lze prodat. Strážníci kolonii denně kontrolují.

5.9. Tým archeologa Čižmáře objevil v Mašovicích další pravěkou plastiku ženy. Menší sestra Hedviky dostala jméno Johanka.

6.9. Unikátní naučnou stezku, mapující život včel, otevřeli v Mikulovicích. Sedm informačních tabulí je umístěných v okolí městyse.

9.9. Ani dva roky po ničivých povodních stále nejsou na Znojemsku některé obce chráněné před velkou vodou. Ministerstvo zemědělství totiž změnilo podmínky pro protipovodňová opatření a města i vesnice by teď měly platit statisíce korun za projektovou dokumentaci a výkupy pozemků.

10.9. Více než sto padesát tun odpadu zpracovala za měsíc zkušebního provozu zbrusu nová třídící linka. Tu vybudovalo město Znojmo v areálu regionálního odpadového centra na pomezí Znojma a Dobšic. Celý projekt stál téměř sedmdesát milionů korun.
10.9. Vodní skauti mají hotový projekt, se kterým chtějí získat evropské peníze na přebudování bývalé vodárny na loděnici. Aby mohli nachystat projekt v co nejlepší podobě, snaží se získat ještě zhruba půl milionu korun. Pokud projekt uspěje, změní se téměř sto let stará vodárna v loděnici a klub.

13.9. Začalo historické vinobraní. Znojmo podevatenácté vítalo krále a chutnalo burčák. Největší znojemská slavnost otevřela své brány v pátek ve dvě hodiny po poledni. K vrcholům prvního dne patřil noční historický průvod a koncerty mladé hvězdy Ewy Farne a rockových veteránů z Olympicu.
13.9. Postup znojemské radnice při projednávání změny územního plánu, která otevírá cestu k novému autobusovému terminálu, zkoumá Nejvyšší správní soud. První stání odložil senát na neurčito. Město čeká na další studie, včetně posouzení jiného umístění nádraží.

15.9. Vinobraní: zklamal jen král Pomeje. Osmdesát tisíc návštěvníků, novinky v průvodu i na hlavním pódiu, skoro bez problémů. To je účet letošního vinobraní
15.9. Expremiér musel z vinobraní na operační sál. Miloš Zeman je po sobotním chirurgickém zákroku ve znojemské nemocnici doma. Do péče lékařů se dostal poté, co ho při Znojemském historickém vinobraní postihla ledvinová kolika.

16.9. Znojmo hostí jubilejní desátý ročník festivalu o gastronomii. Nabídne širší zahraniční zastoupení v kategorii rozhlasových snímků.
16.9. Druhá nejmladší obec na Znojemsku, Šumná, má nový kostel. Stavba chrámu trvala tři roky a stála přes šest milionů. Třetí kostel, zbudovaný od počátku devadesátých let na Znojemsku, vysvětil brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Důstojného místa pro bohoslužby a setkávání se šumenští věřící dočkali po třech letech od zahájení stavby.

17.9. Muž, kterého si pozval jeho známý do bytu v Tavíkovicích a postřelil ho, po převozu do nemocnice zemřel. Policie případ vyšetřuje jako podezření z vraždy.

22.9. Opilce z ulic vyhání vyhláška. Za láhev alkoholu v ruce hrozí na znojemském nádraží, v parcích, před vyhlášenými kluby a diskotékami pokuta. Za tři měsíce městská policie nemusela řešit žádné větší problémy.
22.9. O sedmdesát let zpět se posunul čas v sobotu v Šatově. Přepadení četnické stanice a počátky okupace shlédly v ukázce stovky lidí. Organizátoři vzpomínkové akce k 70. výročí událostí na jižní Moravě připravili nevšední představení.

23.9. Pivovar ve Znojmě skončí, otázkou je už jen přesný termín. Starobrno chystá plány dalšího využití. Vyzve k jednání radnici.