O výhercích rozhodovala odborná porota složená ze zástupců vedení města a Městské zeleně.
„Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo na tři desítky soutěžících,“ řekla mluvčí radnice Renáta Bártová.

Z tolika krásných výzdob musela porota vybrat tři zlatá, stříbrná a bronzová místa. „Hodnotící komise letošní rozhodování o vítězích neměla vůbec jednoduché. Bylo to velice vyrovnané. Z fotografií, které jsme obdrželi, bylo vidět, s jakou láskou a péčí se lidé o svá rozkvetlá okna, předzahrádky a balkony starají,“ popsala mluvčí.

V kategorii nejhezčí vyzdobené okno získala první cenu Danuše Neuschlová se svými okny zdobícími Masarykovo náměstí. Na druhém místě se umístila Irena Záškodová a na třetím místě skončila Pavlína Mrkvičková.

Zlato v kategorii nejlépe vyzdobený balkon nebo lodžie patří Zuzaně Havláskové, jejíž balkon na ulici Pod Soudním vrchem je naprosto nepřehlédnutelný. Druhé místo obsadila Blanka Litavcová z Přímětic a třetí Zdeněk Čapek.

Poslední kategorii za nejlépe vyzdobenou předzahrádku vyhrála Michaela Dorr z Hradiště. Na druhém místě zakotvila Jarmila Čírtková a na třetím místě se umístili manželé Sylva a Květoslav Podsedníkovi.

„Výherci obdrží poukázky do zahradnictví Městské zeleně, které jim na znojemské radnici předá starosta města společně s ředitelem příspěvkové organizace Městská zeleň,“ informovala mluvčí.
„Poděkování patří všem zúčastněným za snahu dělat město Znojmo hezčí. Všem výhercům ještě jednou samozřejmě blahopřejeme,“ doplnila Bártová.