Mezi juniory zvítězila studentka brněnské střední školy Charbulova Kateřina Albrechtová, mezi profesionály Natálie Bordácsová z JustWINE Brno.

Klání zaměřené na vína z Moravy a Čech se konalo o uplynulém víkendu v Louckém klášteře ve Znojmě. „Cílem je vzbudit v účastnících zájem o kvalitní tuzemská vína, představit odrůdovou různorodost našich vín a seznámit soutěžící s novinkami ve vinařství a vinohradnictví České republiky,“ nastínil viceprezident Asociace sommeliérů Ivo Polák.

Zdeněk Nekula.
Podpořím malé a střední zemědělce, říká budoucí ministr Nekula z Těšetic

Novinkou byla virtuální restaurace v kategorii Profesionál. „Soutěžící pracovali na třech stolech a v sedmnácti minutách měli naservírovat na jednom stole šumivé víno, na druhém červené a na třetím bílé víno. Hosté přišli současně,“ přiblížil ředitel soutěže František Koudela.

Kategorie Junior do jednadvaceti let je určená studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus i pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem. V kategorii Profesionál od jednadvaceti let mohou soutěžit sommelieři, kteří se profesi věnují aktivně. Akce je otevřená soutěžícím z České republiky, ze Slovenska či Rakouska.

Finalisté jednotlivých kategorií:

Profesionálové:

1. místo Natálie Bordácsová, JustWINE Brno
2. místo Martin Parýzek, Advivum
3. místo Pavol Velič, WineShop

Junioři:

1. místo Kateřina Albrechtová, Střední škola Brno, Charbulova
2. místo Veronika Kolegarová, Střední škola Brno, Charbulova
3. místo Petra Vejšická, Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram