Michal Rubáček se stal nejlepším plavcem Znojma. Za sebou nechal i oba dva účastníky uplynulého světového šampionátu v Austrálii a další znojemské plavce.

Jako již tradičně zástupci znojemského plavání bilancovali a vyhlašovali nejlepší plavce místního plaveckého klubu. Za účasti příznivců plavání se na symbolický trůn posadil student Univerzity Palackého v Olomouci.

„Překvapilo mě to. Čekal jsem, že skončím druhý za Květošem Svobodou. Myslím, že o tom rozhodl evropský šampionát, který se mi podařil o něco lépe než jemu,“ skromně okomentoval vítězství v soutěži o nejlepšího plavce Znojma Michal Rubáček.

Hned za ním skončila ikona českého plavání Květoslav Svoboda. Na bronzovém stupínku se umístil mladíček Martin Havlík.

Do první desítky se vešli i Čermák, Melichárek, Polach a Holubová.

Kromě titulu o nejlepšího plavce za uplynulý rok se udělovalo také ocenění pro největší talenty. Tímto oceněním se mohou pyšnit nové plavecké naděje, které uspěly na zimním mistrovství České republiky. Jsou to Aneta Hrušková, Gabriela Karasčáková, Michaela Trávníčková a Jakub Březina.

Ani o svátcích plavci nezaháleli. Dnes se vrací ze soustředění, které měli ve Vídni. Tam trénovali s Italy.

„Soustředění bylo dobré. Mám z něj opravdu dobrý pocit. Ani jsem nestačil vnímat, že nějaké svátky byly. Dali jsme si opravdu do těla. Nejvíc ale dostalI zabrat Svoboda s Melichárkem, kteří trénovali se skupinou dálkových plavců,“ sdělil Rubáček.