„Alespoň část zámku se dočkala svého oživení. Využití Rytířského sálu pro hudební akce vítám a Hudební slavnosti tak zahájily novou etapu v kulturním životě zámku. Je fakt, že nádherný prostor ještě vyžaduje, aby technici zapracovali na akustice, ale to je již detail. Spousta problémů je už za námi," přiblížil starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Budoucí výstavní prostory získávají také novou podobu, bohužel řemeslníci nestihli termín dokončení první etapy do konce března. Na čerpání dotací však dle slov starosty zpoždění nemá žádný vliv. „Nyní dokončují řemeslníci první etapu oprav, na kterou ihned naváže druhá etapa. Jednám se zástupci Incheby, jako majiteli zámku. Firma, kterou vysoutěžili, nepracovala tak svižně, jak bychom si představovali. Vyberou tedy novou firmu, která opravy dokončí," dodal starosta.

Rytířský sál moravskokrumlov­ského zámkuje opraven.

Nyní řemeslníci repasují okna, opatřují je žaluziemi a dokončili výmalbu. Do konce letních prázdnin by tak měly být kompletně opravené tři místnosti, které hodlá město využít jako výstavní prostory. „Řemeslníci ještě musí zdi omítnout a opatřit je výmalbou. Na podlahy položí parkety a speciální desky. Dokončená je elektroinstalace a čekáme na výběr osvětlení. V tuto chvíli ještě nevíme, zda je budeme přizpůsobovat rozmístění obrazů," vyjmenovala pracovnice krumlovského odboru školství a kultury Andrea Stejskalová.

Přes léto tedy budou řemeslníci ještě pracovat a září a říjen bude patřit opět výstavě moderního umění. „Jednáme s brněnskou galerií a Galerií hlavního města Prahy," podotkl starosta.

Také šéf krumlovského kulturního střediska vítá využití reprezentativních prostor. Zámecká kaple bude hostit již šestadvacátého května dvacáté setkání pěveckých sborů. První a dvanáctý červen bude pak ve znamení mezinárodního hudebního festivalu. „Důležitý je pro nás zahajovací koncert festivalu 13 měst Concentus Moraviae i koncert Magdaleny Kožené, na který se osobně moc těším. S vážnou hudbou budou prostory Rytířského sálu výborně ladit," těší se ředitel kulturního střediska Bořivoj Švéda.