Informaci potvrdila Deníku Rovnost místostarostka města Bohumila Beranová. „Kluziště na Horním náměstí otevře už v sobotu 26. listopadu. Bude otevřené každý den od 9 do 19 hodin. Během dne počítáme s údržbou povrchu, která bude probíhat podle aktuální vytíženosti kluziště, tak, aby neomezovala návštěvníky,“ informovala Beranová.

Naopak oblíbené kluziště na Sokolské ulici zůstane pro letošek zavřené, důvodem je výstavba nového povrchu hřiště, jenž skryje chladící technologii. „Rozvody chlazení budou schované pod betonovou plochou kluziště. Díky tomu bude plocha využitelná jako sportoviště i v dalších měsících mimo zimní sezonu,“ popsala Beranová. Rekonstrukce hřiště vyjde město na zhruba pět milionů korun bez daně.

Vánočka znojemských pekařů společnosti PEK GROUP se umístila v hodnocení odborníků jako nejlepší v republice.
Chutná a voní božsky. Nejlepší vánočku v republice pečou pekaři ve Znojmě

Sportovní plocha bude mít rozměry dvacet krát čtyřicet metrů a schová se pod ni stávající chladící jednotka, která byla pořízena před třemi lety. Dříve avizovaný plán předchozího vedení radnice o udržení ledové plochy po více měsíců v roce, o němž Deník informoval, je podle správců sportoviště možný, ale pravděpodobně se neuskuteční. „Podle vyjádření ředitele Správy nemovitostí Marka Vodáka se po zimních měsících snižuje zájem lidí o bruslení. Po zimě se přesunou k jiným aktivitám. Záleží také na počasí, bruslařská sezóna trvá většinou od konce listopadu do února,“ nechala možnost prodloužení bruslařské sezóny otevřenou Beranová.

Jako náhradu za uzavřené kluziště na Sokolské ulici hodlá radnice Znojemským rozšířit hodiny bruslení na stadionu na Dvořákově ulici. „Momentálně dáváme dohromady termíny, které už brzy zveřejníme na webu města a sociálních sítích,“ ujistila Bohumila Beranová.

Bruslení na umělé ploše na Horním náměstí Horní náměstí si mohou zájemci užívat zdarma a to až do konce ledna.