Proč jste se rozhodla jít na pozici starostky?
Do funkce starostky obce jsem šla jenom kvůli tomu, abychom měli co nejdříve kanalizaci. V komunální politice jsem začala hodně mladá a ambiciózní. Za šest let jsem však změnila názor. Podle mého nejsou ženy přizpůsobené na vysokou politiku. Já tedy určitě ne.

Co se vám už podařilo?
V prvním volebním období se mi podařila vybudovat nejenom nová kanalizace, ale i rekonstrukce rybníka, provizorní oprava silnic a chodníků. Vybudovali jsme vysokorychlostní internet a další drobné stavby, například autobusovou zastávku.

Jak vás vnímají ostatní starostové?
Všichni starostové jsou výborní kolegové. Vždy je mohu poprosit o radu i pomoc. Nejvíce komunikuji se starosty z vedlejších obcí, na které se mohu ve všem spolehnout.

Co na vás říkají místní lidé?
Snažím se pro obec udělat maximum. Ale lidé za mnou chodí a většinou mi nadávají. Přijdou za mnou s problémem ráno, v poledne i v noci.

Šla byste znovu do komunální politiky?
Nepovažuji se za politika. Do druhého období jsem už neměla jít, bylo to špatné rozhodnutí. Cítím neustále velký psychický tlak.

Co plánujete dál?
Chci být obyčejnou ženskou. Chci si najít práci, která mě bude bavit a kde se budu moci realizovat. Myslím si, že jsem dobrá ve shánění peněz pro obec. Toho bych chtěla určitě v budoucnosti využít.

Jak vám pomáhá rodina?
Manžel a celá rodina mi jsou velkou oporou. V budoucnosti bych ráda měla děti a už nikdy nechci prožít tak těžké období. Chci být šťastná, a to teď zrovna moc nejsem.