„Několik let před svým nástupem jsem šla kolem budovy DDM ve Znojmě a řekla jsem si, že v tomto domě by byla radost pracovat. Má velkou a krásnou zahradu. Tak jsem doufala, že se tam jednou, jako řadový pracovník, dostanu. Pak přišla revoluce a já dostala nabídku ze školského úřadu, ať se zúčastním konkurzu na ředitelku. Prošla jsem a nastupovala v srpnu před osmnácti lety,“ vzpomíná na svoje začátky v DDM Schneiderová.

Hned po nástupu ji čekalo několik nemilých věcí.
„Bylo velmi těžké sloučit dva domy DDM. Jeden spadal pod město, druhý pod okres. Navíc to bylo v době těsně po revoluci, tak si všichni mysleli, že je to komunistická bašta pro děti. Kvůli sloučení obou domů jsem navíc musela propustit asi dvanáct lidí. Takže začátky pro mě byly hodně těžké,“ vzpomíná Schneiderová.

Poté ji čekalo budování dobrého jména celé instituce.
„Museli jsme hlavně přesvědčit rodiče, že nám mohou svěřit své děti. Že se jim u nás nic nestane a ještě se něčemu naučí,“ vysvětluje Schneiderová.

Ruce do klína ale po svém odchodu rozhodně nesloží. „Jsem zastupitelka města Znojma, jsem předsedkyně znojemské kulturní komise a jsem členkou ještě dalších komisí. Teď bych se chtěla věnovat komunální politice. Moje jméno se tak objeví i na kandidátce jedné z politických stran. Do voleb tedy budu pokračovat ve stejném duchu, po volbách se pak uvidí, jak to dopadne,“ nastiňuje své plány do budoucna Schneiderová.